Nuotolinės pamokos – praktiška ir patogu

Šiaulių universiteto dėstytojai – mokiniams“ – tokiu pavadinimu jau trečius metus iš eilės rengiamas ir transliuojamas nuotoliniu būdu universiteto dėstytojų pamokų ciklas, skirtas įvairių klasių mokiniams, jų mokytojams ir apskritai visiems tiems, kurie nori tobulėti.

Šiemet Šiaulių universiteto dėstytojai parengė dvylika nuotolinių pamokų, kurios rodomos kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 10.45 val. Pamokų vaizdo įrašai saugomi „Youtube“ kanalo universiteto paskyroje.

Prieš porą metų kilęs sumanymas tiesiogiai transliuoti Universiteto dėstytojų parengtas pamokas mokiniams iš karto sulaukė didelio susidomėjimo. Tiesioginių transliacijų ir jų įrašų peržiūrų skaičius leido manyti, jog tokios pamokos išties naudingos ir aktualios tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Todėl kasmet balandžio ir gegužės mėnesiais, labiau atsižvelgdami į aukštesniųjų klasių mokinių poreikius, pasiūlome keletą ne tik matematikos (informatikos), lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, užsienio kalbų (anglų) bei kitų bendrųjų dalykų kartojimo pamokų, bet ir mokiniams dar galbūt negirdėtų, bet įdomių įvairių mokslo sričių temų.

Naujovė – ne tik teorinės, bet ir praktinės pamokos

Šiemet universiteto dėstytojai sugalvojo naujovę – savo pamokose dalysis ne tik teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis. Mokiniams jau buvo siūloma dalyvauti kineziterapinėje mankštoje. Sveikatos studijų katedros studentai atliko judesio ir kvėpavimo pratimus, o asistentė Ilona Dobrovolskytė, integruotos biologijos ir kūno kultūros pamokos „Mankšta – geriausias vaistas nuo ligų“ autorė, komentavo kiekvieną pratimą ir atsakinėjo į pamokos stebėtojų pateiktus klausimus – mat yra galimybė bendrauti su dėstytoju tiesiogiai, nelaukiant pamokos pabaigos.

I.Dobrovlskyte

11–12 klasių mokiniams patiko informatikos pamoka „Mobiliosios programėlės: susikurk pats“, kurią parengė Programų sistemų katedros docentas dr. Vaidas Giedrimas. Juk išmanieji telefonai ir įrenginiai yra visiškai užvaldę mūsų kasdienybę, todėl tiesiog būtina mokėti naudotis įvairiomis išmaniųjų telefonų programėlėmis. Savo pamokoje dėstytojas pademonstravo praktiškai, kaip tai padaryti.

Gegužės mėnesį mokinių laukia praktinė frezavimo pamoka, padėsianti geriau suprasti projektavimo ir programavimo esmę tiems, kurie galvoja apie inžinerines studijas. Pamoką ves Mechanikos ir statybos inžinerijos katedros lekt. Vitalijus Skačkovas.

Dėmesys saviugdai ir mokymosi metodikoms

Edukologijos ir psichologijos katedros profesorė dr. Aušra Kazlauskienė parengė pamoką „Kaip išmokti mokytis?“ Profesorė pristatė interaktyvias technologijas, skirtas mokinių mokymuisi valdyti, o mokiniai sužinojo, kaip pagauti „laiko vagis“, kaip laiku pastebėti problemų sprendimo galimybes ir kitų naudingų dalykų.

A.Kazlauskiene

Didelio susidomėjimo ir peržiūrų skaičiaus sulaukė Matematikos katedros doc. dr. Vaidoto Kanišausko pamoka „Pasikartok tikimybių teorijos kursą“, kurios metu dėstytojas aiškino, kaip taikomos formulės, sprendė įvairius uždavinius. Šiemet numatoma pasiūlyti ir daugiau kurso kartojimo pamokų. Istorijos dalyko pagrindinius dalykus primins Istorijos ir filosofijos katedros prof. dr. Arūnas Gumuliauskas, baltų kalbų istorijos žinias primins Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos katedros doc. dr. Regina Kvašytė, kaip taisyklingai rašyti akademinį rašinį anglų kalba, pamokys Užsienio kalbų studijų katedros doc. dr. Solveiga Sušinskienė. Menų katedros lekt. Laura Guokė susipažindins su netradicinio meno kūrimo procesu.

Praktiškos verslo ir ekonomikos žinios

Gegužės mėnesį pakviesime mokinius geriau susipažinti su socialiniais mokslais (juk jie tebėra paklausiausi tarp stojančiųjų) – net 3 pamokas parengė šios srities universiteto lektorės. Dr. Lina Garšvienė savo pamokoje pristatys ir aptars pagrindines investuotojų klaidas, investuotojų savybes. Kiekvienas klausytojas turės galimybę įsivertinti, ar jis būtų racionalus ar emocijomis besiremiantis investuotojas. Lekt. Vilma Tubutienė patars, kaip parengti gyvenimo aprašymą (CV), kaip atspėti darbdavio lūkesčius, ką daryti, jeigu neturite darbo patirties. Lekt. Aida Jankauskienė supažindins su antreprenerystės – efektyvaus verslo organizavimo būdo – esme. Kviečiame būti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais.

Taigi kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 10.45 val. kviečiame tiesiogiai stebėti Šiaulių universiteto dėstytojų pamokas ir mokytis kartu. Tai padaryti galite prisijungę interneto adresu http://distance.su.lt/tv/. Pamokų vaizdo įrašus galite peržiūrėti sau patogiu laiku „Youtube“ kanalo universiteto talpykloje.

ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.

SU logo

lyderiu-laikas-logo

Atsakyti