UPC siūlo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios – minėjimo idėją įvairių dalykų pamokose

Ugdymo plėtotės centras drauge su Goethe‘s instituto Vilniuje projekto „Tarptautiniai jaunimo debatai“ alumnai parengė Vasario 16-osios minėjimui skirtą mokomąjį filmą „Debatuok savo klasėje! Ar baigę mokyklą jaunuoliai turi atlikti privalomąją karinę tarnybą?“

Mokomasis filmas skirtas susipažinti su debatais ir jų metodika, skatinančia kritinį kūrybinį ir loginį mąstymą, gebėjimą formuluoti argumentus, atsirenkant reikalingus faktus ir įrodymus, kartu gerbiant oponento nuomonę ir pripažįstant jos vertingumą.

Siūlome minėti Vasario 16-ąją, stebint šį mokomąjį filmą savo klasėse, nes debatuojančių jaunuolių argumentuose apstu pilietinio suvokimo motyvų – atsakomybės, patriotiškumo, pilietinės pareigos. Mokomojo filmo trukmė – 30 min. Rekomenduojama amžiaus grupė – 14–18 metų mokiniai.

Po filmo peržiūros rekomenduojama jį aptarti. Šis aptarimas gali būti organizuojamas įvairiai, pavyzdžiui:

  • aptarti debatų eigą ir išsiaiškinti, kas mokiniams atrodė nesudėtinga, o kam reikia papildomo pasirengimo;
  • paprašyti pateikti papildomų argumentų, kurie dar nebuvo išsakyti;
  • „Minčių lietaus“ metodu pasiūlyti mokiniams įvardyti kitas svarbias temas, kuriomis būtų galima diskutuoti kitose pamokose;
  • aptarti namų užduotis, skirtas pasirengti debatams, jei bus nutarta, pavyzdžiui, surengti debatus klasėje;
  • kitos užduotys.

Svarbu, kad mokiniai būtų supažindinti su šiomis užduotimis prieš mokomojo filmo „Debatuok savo klasėje! Ar baigę mokyklą jaunuoliai turi atlikti privalomąją karinę tarnybą?“ peržiūrą.

Nuorodą į filmą rasite čia nuo vasario 15 d.

Salomėja Bitlieriūtė,
Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus metodininkė
upc_violet