Kad svajonės būtų realizuotos…

Kai mąstome apie turimas svajones ir ženklą, kurį norime palikti visatoje, glumina supratimas, kaip iš dalies sutampa mūsų turimos svajonės ir niekuomet neįvyksiantys projektai.
Gyvenimas nėra vien pasiekimai. Gyvenimas – tai kelionė. Be abejo, šioje kelionėje džiaugtis pasiekimais būtina. Tačiau nereikėtų puoselėti iliuzijų, kad turėdami svajonių ir siekdami jas įgyvendinti, jus lydės vien tik sėkmė ir laimė.

Be to, įgyvendinus svajonę, apima tik trumpalaikis pasitenkinimo pojūtis. Bet tai nėra visas gyvenimas.

Gyvenimo kelionė yra nesudėtinga, ją sudaro žingsniai. Kai kurie žingsniai įvyksta tuojau pat. Kartais tenka suklupti. Pasisekus iš karto, reikia švęsti, nes kiti žmonės šventės laukia labai ilgai. Pasitaikius suklupti, tai turėtų būti paversta įsimintina pamoka. Jeigu kiekvienas žingsnis pavirs kažkuo įsimintinu ar proga švęsti, kelionė tikrai teiks malonumo ir džiaugsmo.

„Rodos, vienintelis geriausias būdas visoms svajonėms įgyvendinti yra visapusiškai mėgautis kiekvienu kelionės žingsniu“, – mano Brazilijos verslininkė Bel Pasce, kadaise išvykusi iš gimtinės studijuoti į Masačusetso technologijų institutą (JAV), sėkmingai dirbusi Silicio slėnyje, o po to grįžusi į tėvynę supažindinti su puikiomis sėkmingos karjeros galimybėmis savo tėvynės specialistus.

Humoristiniame, tarytum „išvirkščia“ forma pateiktame pristatyme „TED Global 2014“ pokalbių renginyje ji atskleidžia penkis lengvai įtikimus mitus, užtikrinančius, kad jūsų svajonės niekada neišsipildys.

Taigi, „5 būdai nugalabyti savo svajones“:

1. Tikėkite sėkme per vieną naktį. (Iš tikrųjų taip nenutinka, nes jei ir aplanko „netikėta“ sėkmė, tai visuomet yra rezultatas visko, ką prieš tai nuveikėte savo gyvenime.)

2. Tikėkite, kad kažkas kitas turi atsakymus. (Iš tiesų kiekvienas pats turi priimti sprendimus, nes niekas nežino ir neturi tobulo recepto ir atsakymo dėl kito žmogaus gyvenimo.)

3. Tikėkite, kad kai augimas yra garantuotas, turėtumėte nustoti stengtis. (Net jei ko ir pasiekėte, gerai niekada nebus gerai. Kai einate link viršūnės, reikia dirbti sunkiau nei bet kada, kad rastumėte kitą viršūnę.)

4. Tikėkite, kad kaltė yra kažkieno kito. (Paprasčiausia suversti kaltę kitiems. Jeigu turite svajonių, tai jūsų pareiga jas įgyvendinti. Taip, gali būti sunku atrasti talentą. Taip, rinka gali būti bloga. Bet jeigu niekas neinvestuoja į jūsų idėją, jeigu niekas nenori pirkti produkto, tikrai dėl ko kaltas esate jūs pats. Jums reikia susikurti svajones ir įgyvendinti jas. Ir niekas neįgyvendino savo svajonių vienas. Bet jeigu jūs jų neįgyvendinsite, tai tik jūsų kaltė ir niekieno kito. Būkite atsakingi už savo svajones.)

5. Tikėkite, kad tik tikslas yra svarbu. (Galėtų tikti toks pavyzdys: draugai kopia į aukštą kalną. Viršūnę pasiekti labai sunku. Pagaliau įveikta! Taigi, būtina atšvęsti, bet po visai trumpo laiko kažkas ištaria: „Gerai, lipkime žemyn.“ Ką čia ir pridurti?)

Bel Pasce reziumuoja: „Patikėkite manimi, jeigu darysite taip, sunaikinsite savo svajones.“

Šaltinis čia.

P.S. Linkime savo svajones įgyvendinti. Nenugalabykite jų!

 

Atsakyti