Milda Kniežaitė. Pasitikrinant prieš egzaminą

„LOGIN 2015“ apdovanojimuose mobilioji programėlė „Prieš egzaminą“, surinkusi 7268 internautų balsus, – tarp lyderių. Dar laukia komisijos vertinimas. Apdovanojimai laimėtojams bus įteikti baigiamajame „LOGIN 2015“ interneto apdovanojimų renginyje, vyksiančiame gegužės 8 dieną.

Nemokama mobilioji programėlė „Prieš egzaminą“ su lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir biologijos brandos egzaminų testais padeda abiturientams lengviau pasiruošti sunkiems išbandymams. Čia jie gali rasti daugiau nei 1000 įvairių tipų testų klausimų ir detalių paaiškinimų bei sekti rezultatus ir stebėti jų pokyčius. „Pasirengimo egzaminams turinį kuriame daug metų, – pasakojo leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų vadovas Gytis Česnuitis. – Jau ne viena abiturientų laida sėkmingai pasiruošė egzaminams naudodamiesi istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, biologijos, chemijos ir kitų dalykų serijos „Prieš egzaminą“ leidiniais. Panaudodami turimą patirtį ir šiuolaikines technologijas, sukūrėme ir mobiliąją programėlę „Prieš egzaminą“, kuri padeda abiturientams susisteminti žinias bei užpildyti spragas. Kartą įsirašyta programėlė veikia be interneto, todėl abiturientai egzaminams gali ruoštis bet kur ir bet kada.“ Programėlė sukurta pačios leidyklos darbuotojų pajėgomis ir platinama nemokamai „Google Play“ programėlių parduotuvėje. Gegužės mėnesio pradžioje ji bus pasiekiama ir visiems „Apple“ įrenginių savininkams.

Programėlės „Prieš egzaminą“ populiarumas didžiulis. Vos per porą savaičių ją atsisiuntė kas trečias abiturientas, turintis įrenginį su „Android“ operacine sistema. Kūrėjai, atsižvelgę į dvyliktokų pageidavimus, atnaujino programėlę pridėdami 50 proc. daugiau klausimų. Per dvi savaites naudodamiesi programėle, abiturientai atsakė į maždaug 130 tūkst. klausimų. Tiek klausimų yra daugiau nei 3300 egzaminų testų.

Pasak leidyklos „Šviesa“ skaitmeninių produktų vadovo G. Česnuičio, mobiliosios programėlės „Prieš egzaminą“ sėkmę lėmė suvokimas, ko nori vadinamoji Z karta. Ji informaciją priima ir apdoroja greičiau nei kiti, puikiai valdo naujausias informacines ir komunikacines technologijas, tačiau sunkiau išlaiko dėmesį bei koncentruojasi. Į tai atsižvelgta ir kuriant šią pasiruošimo egzaminams programėlę. Ji sukurta taip, kad nebūtų nuobodu naudotis – ryškios spalvos, suprantami paaiškinimai, greitas rezultato pateikimas bei galimybė stebėti savo pažangą. Leidykla „Šviesa“ numato kurti ir daugiau panašių inovatyvių produktų. „Mes nuolat stebime tendencijas užsienyje ir Lietuvoje bei ieškome efektyvių sprendimų švietimo rinkai, kad būtų skatinama pažanga. Esame įsitikinę, kad pasiūlysime dar ne vieną inovatyvų produktą“, – sakė G. Česnuitis. Šiemet 70 metų sukaktį mininti „Šviesa“ yra daugiausia patirties turinti mokomosios literatūros leidykla Lietuvoje. Sukaupta patirtis panaudojama ir inovacijoms kurti. Leidykla kuria ir plėtoja mokymosi tiriant metodika pagrįstą seriją „Atrask“, elektroninės leidybos projektus, interaktyvias mokymosi priemones, įgyvendina „Aktyviųjų klasių“ rengimo Lietuvos mokyklose projektą. Už inovatyvius švietimo leidinius ir sprendimus leidykla yra pelniusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą.
Šaltinis čia.

Atsakyti