Konkursas „Švari kalba – švari galva“

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejų, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbines technologijas plėtojanti bendrovė „Tilde IT“ vėl kviečia moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias prie kompiuterių. Jau aštuntą kartą 5–10 klasių mokiniai rungsis konkurse „Švari kalba – švari galva“.
svarikalba
Konkursas, kurio istorija prasidėjo 2008-aisiais, kasmet sulaukdavo vis didesnio moksleivių aktyvumo: pirmaisiais metais 2 000 siekęs dalyvių skaičius išaugo iki 12 tūkstančių. Tačiau tai – ne riba. 2014 m. konkursas išplėtė savo geografiją ir jame dalyvavo užsienio lietuviškose mokyklose besimokantys moksleiviai. O šiemet savo žinias kviečiame išbandyti ir penktokus.

Moksleiviai registruotis gali nuo 2015 m. sausio 23 d. iki vasario 22 d.

Kaip ir iki šiol, konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis vyks 2015 m. vasario 23–27 dienomis. Specialiai konkursui sukurtoje interneto svetainėje www.lituanika.lt visi 5–10 klasių moksleiviai galės atlikti konkursines lietuvių kalbos užduotis nuotoliniu būdu savo mokyklose. Simboliška, kad antrasis etapas vyks kovo 16 d., Knygnešio dieną. Tądien į sostinę atvykti bus pakviesta po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių penktokų, šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių. Tos pačios dienos popietę jau žinosime ir nugalėtojus. Jie bus apdovanoti oficialiame renginyje Prezidentūroje.

Atsakyti