Anykščiuose – seminaras užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams ir švietimo tarybų pirmininkams

autor. Artūras Žukas

Birželio 18 d. Anykščiuose prasidėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas seminaras, skirtas užsienio šalių lituanistinių mokyklų mokytojams ir švietimo tarybų pirmininkams. Į tris dienas truksiantį seminarą atvyko kelios dešimtys lituanistinių mokyklų mokytojų iš JAV, Kanados, Urugvajaus, Argentinos, Australijos, Italijos, Airijos ir kitų šalių.

Per seminarą bus pristatytos lituanistinio švietimo aktualijos ir perspektyvos, lietuvių kalbos testavimo sistemos kūrimo eiga, seminare dalyvaujantis Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas Norbertas Černiauskas daug dėmesio skirs Lietuvos istorijos pamokoms lituanistinėje mokykloje. Airijos Kavano lituanistinės mokyklos atstovai pasidalins integruotos programos taikymo patirtimi savo mokykloje.

Seminaras taip pat skirtas Pasaulio lietuvių ir Juozo-Tumo Vaižganto metams. Kultūrinėje programoje numatyta aplankyti rašytojo gimtinę Malaišiuose, muziejų Kunigiškėse, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnaziją ir kt.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kuruoja 10 lietuviškų formaliojo ugdymo mokyklų ir daugiau nei 200 pasaulio lituanistinių mokyklų veiklą.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/anyksciuoseseminaras-uzsienio-lituanistiniu-mokyklu-mokytojams-ir-svietimo-tarybu-pirmininkams