Apdovanoti Nacionalinio diktanto nugalėtojai

Gegužės 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per Prezidentūros Baltojoje salėje vykusias iškilmes apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus ir pasveikino visus artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

„Savo kalbos neišaugame. Kalba mus augina ir auga kartu su mumis. Todėl mums turi rūpėti, kad ji neskurstų, kad mūsų asmeninis žodynas būtų turtingas, kad mokėtume savo labai sena kalba gėrėtis ir didžiuotis“, – sakė Prezidentė.

Kasmet diktanto konkursas pritraukia vis naujų, įvairaus amžiaus ir profesijų dalyvių. Pasak šalies vadovės, tai rodo, kad mokame kurti ir puoselėti naujas puikias tradicijas, o aktyvus mokinių ir studentų dalyvavimas konkurse yra geriausias įrodymas, kad Lietuvos jaunimas neabejingas savo gimtajai kalbai.

Iškilmių metu Prezidentė apdovanojo 9 konkurso finalininkus bei pasveikino geriausiai ir aktyviausiai diktantą rašiusias Lietuvos mokyklų klases.

Šiemet pirmame diktanto konkurso etape vasario mėnesį dalyvavo daugiau kaip 8000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Konkurso finale daugiau kaip 100 lietuvių kalbos mylėtojų rašė Mindaugo Nastaravičiaus tekstą „Parytys“.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skelbiame visą 2016 m. Nacionalinio diktanto nugalėtojų sąrašą:

Suaugusiųjų kategorija

 I vieta, raštingiausia 2016 metų Lietuvos gyventoja

Jurga Tarvydaitė-Važgienė, , UAB „Baltic Amber Solutions“ informacinių technologijų analitikė.

 II vieta

Regina Musteikienė, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Betygalos filialo vyriausioji bibliotekininkė.

 III vieta

 Monika Glemžaitė, Vilniaus universiteto biochemijos doktorantė.

 Ingrida Steponavičienė, advokatų kontoros „JURIDICON“ advokatė.

 Nikodemas Krapavickas, vertėjas.

 Moksleivių kategorija

I vieta, raštingiausia 2016 metų mokinė

Adriana Otilija Vilkaitė, Vilniaus licėjaus dvyliktos klasės mokinė.

 II vieta

Rūta Martišiūtė, VDU „Rasos“ gimnazijos dvyliktos klasės mokinė.

 III vieta

Emilė Znutaitė, Vilniaus licėjaus dešimtos klasės mokinė.

 Damilė Martinaitytė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dvyliktos klasės mokinė.

Raštingiausias užsienio lietuvis

 Geriausiai Nacionalinį diktantą parašęs užsienyje gyvenantis asmuo – Briuselyje gyvenantis Audrius Poviliūnas.

Taip pat buvo apdovanota diktante mažiausiai klaidų padariusi Vilniaus licėjaus 1A klasė. Net aštuoni šios klasės mokiniai pateko į Nacionalinio diktanto finalą. Šiai klasei skiriama Prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – kelionė į Kuršių neriją.

Už meilę lietuvių kalbai ir entuziastingą jos puoselėjimą apdovanota Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos IVG klasė. Šiai klasei skirta Prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – 3 tomų leidinys „Didžioji Lietuva“.

Šaltinis čia

Logo-SMM

 

Atsakyti