Apie rekomenduojamų knygų sąrašus

Rubinaitis.lnb.lt, atsiliepdamas į mokytojų ir bibliotekininkų prašymus, nuo šiol svetainėje publikuos įvairius vaikų ir paauglių literatūros sąrašus, galinčius padėti susigaudyti didžiuliame naujų knygų sraute, atrasti gerą ir vaikų lūkesčius atitinkančią literatūrą.

Jau dabar svetainės skiltyje „Rekomenduojamų knygų sąrašai“ rasite dviejų tipų sąrašus. Pirmasis sąrašų tipas – tai konkrečiais metais išleistų knygų sąrašas. Kasmet Lietuvoje išleidžiama apie 600 skirtingų pavadinimų knygų – Lietuvos nacionalinės bibliotekos vaikų literatūros specialistai šias knygas peržiūri, atrenka verčiausias dėmesio ir suskirsto į 4 grupes pagal amžiaus kategorijas: vaikams nuo 0 iki 6 m., pradinukams, jaunesniesiems ir vyresniesiems paaugliams. Šiuo metu lankytojai gali rasti 2015 ir 2016 m. rekomenduojamų knygų sąrašus.

Antrasis tipas – teminiai sąrašai. Čia knygos suskirstytos pagal įvairias temas, pavyzdžiui, baugios istorijos; bendraamžių problemos; ekranizuotos knygos; raganos, vaiduokliai, vampyrai ir kitos būtybes; mokausi skaityti bei kt. Šie sąrašai taip pat suskirstyti į 4 grupes pagal amžiaus kategorijas. Čia pateikiama ir populiariosios, ir aukštosios vaikų bei paauglių literatūros pasiūlymų.

Sąrašus parengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai.

Rubinaitis