Aplink pasaulį keliaujančios Newseum paskaitos: Kaip įveikti dezinformacijos kampanijas?

Vasario 6–8 dienomis Lietuvos žurnalistikos centre viešės JAV partnerių iš Newseum – bene didžiausio pasaulyje žodžio laisvei ir žiniasklaidos istorijai skirto muziejaus – lektorė Jessi Hollis McCarthy.

Studentus, moksleivius, mokytojus, pilietinės visuomenės aktyvistus ir žurnalistus kviečiame klausyti paskaitų apie naujas, bet jau išbandytas ir efektyvias strategijas įveikti koordinuotas dezinformacijos kampanijas.

Sužinosite:

* Dėl kokių priežasčių plačiai vartojamas „fake news“ („sufabrikuotos žinios“) terminas ir ką skirtingoje vartosenoje jis reiškia?
* Kokį pavojų šiuolaikinei demokratijai kelia dezinformacija?
* Kaip įvertinti naujienų patikimumą, sąžiningumą ir aiškumą?
* Kaip naudotis Newseum sukurtais įrankiais sprendžiant, ar verta gautą stebinančią ar šokiruojančią informaciją paskleisti savo draugams ar kolegoms?
* Kokius metodus galima naudoti mokant apie dezinformacijos atpažinimą mokyklose?

Studentams, mokytojams, pilietinės visuomenės aktyvistams skirtos paskaitos (anglų k. be vertimo) vyks Lietuvos žurnalistikos centre (Didžioji g. 5, 4 aukštas, Vilnius):

– Vasario 6 d., trečiadienį, 11 val. – studentams;
– Vasario 7 d., ketvirtadienį, 11 val. – pilietinės visuomenės aktyvistams, bendruomenių lyderiams;
– Vasario 7 d., ketvirtadienį, 14 val. – mokytojams.

Newseum specialią paskaitą taip pat atvežė ir profesionaliems žurnalistams, medijų tyrėjams, žurnalistikos studentams. Vasario 8 d., penktadienį, 11 val. paskaitoje Real Media Literacy for a Fake News World
sužinosite:

* Kaip padėti auditorijai (skaitytojams, klausytojams, žiūrovams) išugdyti budrumą ir kritiškumą dezinformacijos atžvilgiu?
* Kaip kalbėtis su politikais ir auditorija, kurie kaltina sąžiningus žurnalistus žinių fabrikavimu?
* Kaip komunikacijos priemonėmis reaguoti įsisukus dezinformacijos kampanijoms ir jas suvaldyti?

Į paskaitas būtina registracija el.pinfo@lzc.lt

Susidomėję Newseum paskaitomis, ateityje turės turės galimybę dalyvauti nuotolinėse Newseum studijų programose ir mainuose, taip pat bendradarbiauti keičiantis patirtimi su kolegomis iš JAV.

Kviečiame visus!

Renginys organizuojamas Lietuvos žurnalistikos centro ir Newseum muziejaus Vašingtone, bendradarbiaujant su JAV Ambasada Lietuvoje ir JAV Valstybės departamentu.

Apie Newseum ir lektorę

Newseum – tai Vašingtone įsikūręs milžiniškas interaktyvus muziejus, kasmet pritraukiantis apie 815 tūkst. lankytojų. Jo misija – ginti saviraiškos laisvę ir ją populiarinti kaip pamatinę kiekvienos demokratinės visuomenės vertybę. Saviraiškos laisvės interpretaciją Newseum grindžia JAV Konstitucijos pirmąja pataisa, ginančia žodžio ir religijos laisvę.

Į Lietuvą skaityti paskaitų atvykstanti Newseum Švietimo departamento komandos narė Jessi Hollis McCarthy, yra atsakinga už muziejaus ekspertų sukurtų efektyvių medijų ir informacinio raštingumo priemonių (nuotolinių ir keliaujančių paskaitų bei dirbtuvių forma) sklaidą. Jos komandos pastangomis, nauji metodai jau pasiekė per 12 mln. studentų, moksleivių, žurnalistų ir pilietinės visuomenės aktyvistų visame pasaulyje.

Lietuvos žurnalistikos centro informacija