Balandžio 23 d.: Kazio Bradūno knygos „Kertinė paraštė“ pristatymas

Su naujausia Kazio Bradūno knyga nespėję susipažinti neseniai vykusioje Vilniaus knygų mugėje, tai galės padaryti balandžio 23 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

2017 metų pabaigoje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleista Kazio Bradūno kritikos ir kultūrinės publicistikos rinktinė „Kertinė paraštė“ suteikia puikią progą geriau susipažinti su Bradūnu redaktoriumi. Ne veltui Kęstutis Keblys kadaise yra pasakęs, kad 20 metų dienraščio „Draugas“ kultūrinio priedo redaktoriumi išdirbęs Bradūnas redaktorius drąsiai gali rungtis su Bradūnu poetu.

Rinktinės sudarytojas Gediminas Mikelaitis pabrėžia įvairiapusę K. Bradūno veiklą: jis buvo redaktorius, publicistas, kultūrinio gyvenimo plotų puoselėtojas, kultūros renginių išeivijoje organizatorius, dailės kritikas ir literatūrinės jaunosios kartos ugdytojas. Pasak sudarytojo, K. Bradūną galima vadinti „ir lietuviškos kultūros redaktoriumi, ir kūrybinės energijos varikliu“.

Knygoje atrinkti būdingiausi ir aktualiausi K. Bradūno straipsniai, skelbti „Draugo“ kultūros priedo vedamųjų skiltyje „Kertinė paraštė“. K. Bradūno tekstai, kuriuos G. Mikelaitis vadina išeivijos kultūros kelrodžiu, brėžia įdomias jau į praeitį nugrimzdusio JAV lietuvių kultūrinio gyvenimo linijas. Jų autorius ne tik pristato ir supažindina su to meto svarbiausiomis knygomis, parodomis, dailės kūriniais ir jų autoriais, bet ir vertina, pataria, visada ieškodamas kūrybingumo, savitumo ir naujo proveržio, skatindamas kelti išeivijos kultūros lygį, brandinti tautinę sąmonę, ir tai daryti siekia dabarties neseikėdamas praeities saiku.

Knygos pristatyme dalyvaus nė vieno K. Bradūnui skirto renginio nepraleidžianti poeto duktė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, knygos sudarytojas G. Mikelaitis, dabartinė „Draugo“ kultūros priedo redaktorė Renata Šerelytė ir kultūrologas dr. Darius Kuolys. Renginį ves dr. Dalia Cidzikaitė.

Maloniai kviečiame.

Trumpai apie renginį

Data balandžio 23 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Valstybingumo erdvė. II a.
Trukmė apie 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“