Birželio 12 d.: paskaita „Pavasario balsai“ kaip Maironio autoportretas“

Renginio akimirka

Prieš 124-erius metus Maironis pirmą kartą išleido „Pavasario balsus“ (1895). Literatūrologės Vandos Zaborskaitės teigimu, „Pavasario balsai“ buvo tautos atgimimo poetinis manifestas. Ši knyga kėlė tėvynės meilę ir pasiryžimą darbuotis jos labui. Tai buvo naujų laikų modernios lietuvių tautos balsas, tačiau šių dienų mokslininkai „Pavasario balsuose“ įžvelgia ne tik kūrybos svarumo, patriotiškumo puoselėjimo dėmenis. Ar gali būti, kad Maironio dalyvavimas leidžiant „Pavasario balsus“ atitiko bendrą jo savivaizdžio kūrimo strategiją?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia dalyvauti paskaitoje, kurioje dailės istorikė prof. dr. Giedrė Jankevičiūtė ir literatūrologas dr. Mikas Vaicekauskas pasakos, koks Maironio savivaizdis buvo kuriamas „Pavasario balsuose“, kaip jis buvo formuojamas, kokie svarbiausi ypatumai išryškėjo Maironio autoportrete, kaip poeto savivaizdis paveikė ir formavo poezijos rinkinio materialųjį kūną. Tekstologas, literatūrologas prof. dr. Paulius V. Subačius pristatys atliktą tyrimą ir jo kontekstą.

Trumpai apie renginį

Data birželio 12 d.
Laikas 18 val.
Vieta Valstybingumo erdvė, II a.
Trukmė 2 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partneriai Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Informacijos šaltinis: https://www.lnb.lt/naujienos/4323-birzelio-12-d-paskaita-pavasario-balsai-kaip-maironio-autoportretas