Bus įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Balandžio 2 d. 14 val. Vilniaus „Lėlės“ teatre  (Laisvės a. 5) vyksiančioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė įteiks Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją. Šios premijos laureatais tapo rašytojas Selemonas Paltanavičius ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė Aldona Elena Augustaitienė.

Rašytojui Selemonui Paltanavičiui premija skirta už talentingą kūrybą vaikams,  o Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorei Aldonai Elenai Augustaitienei – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Selemonas Paltanavičius kuria įvairių žanrų kūrinius – nuo enciklopedinio pobūdžio iki literatūrinių pasakų, poetinių vaizdelių. Visos rašytojo knygos yra susijusios su gamtos pasauliu. Jose vaikui veriasi to stebuklingo pasaulio paslaptys.

S. Paltanavičius kūryba ugdo meilę Lietuvos gamtai, lyriškai perteikia jos spalvas, suartina gamtos ir žmogaus pasaulius.

Rašytojas vienodai jautriai mato gamtos gyvenimo grožį, jo įvairovę, yra didelis gyvojo pasaulio žinovas, o kartu jis tarsi yra arti vaiko, moka perteikti vaikišką pasaulio pajautą, su meile veda mažąjį skaitytoją į nuostabų gamtos pasaulį. Jo knygos vaiko sąmonėje neabejotinai sukuria labai stiprias pozityvias nuostatas, skatina pamatyti ir pamilti gamtą, sužadina ir vaiko mąstymą, ir jo vaizduotę.

Rašytojas išsiskiria puikiu kalbos jausmu, poetiniu talentu, gebėjimu kurti įtaigius eilėraščius, gamtos gyvūnų personifikacijas, konstruoti paprastus, bet prasmingus siužetus, intriguoti mažąjį skaitytoją įdomiomis veiksmo situacijomis.

Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorės Aldonos Elenos Augustaitienės veikla susijusi su naujomis ir originaliomis skaitymo skatinimo iniciatyvomis vaikų bibliotekose, mokyklose, prasmingų projektų rengimu bei įgyvendinimu, idėjų ir patirties sklaida pedagogų, bibliotekininkų seminaruose. A Augustaitienė rengia tarptautines konferencijas, organizuoja leidinių apie vaikų literatūrą ir skaitymo problemas leidybą.  Ji buvo viena iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus įkūrimo ir „Rubinaičio“ žurnalo leidybos  iniciatorių.

Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministrės įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai– skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL).

Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo minsterija.

Jos laureatais yra tapę rašytojai Martynas Vainilaitis, Vytautas V.Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Gintarė Adomaitytė, Kęstutis Kasparavičius, Gendrutis Morkūnas, Vytautas Račickas, Violeta Palčinskaitė, Vilė Vėl,  Lina Žutautė, Kristina Gudonytė, literatūrologai Kęstutis Urba, Vincas Auryla, Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Asta Gustaitienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėjai Roma Kišūnaitė, Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė, žurnalistė Alma Valantinienė žurnalas „Rubinaitis“, viešoji įstaiga Rašytojų klubas.

Logo-SMM

Atsakyti