D. Puslys Kaip aušrai auštant nyksta ant žemės nakties tamsybė. Jono Basanavičiaus Praha

Irmanto Gelūno / BFL nuotrauka

„Kaip aušrai auštant nyksta ant žemės nakties tamsybė, o kad taip jau prašvistų ir Lietuvos dvasia“, – žymiojoje laikraščio „Aušra“ prakalboje rašė dr. Jonas Basanavičius. Užrašė jis šią prakalbą gyvendamas Prahoje, kurioje tapo čekų tautinio atgimimo liudininku. Be to, kad gyvenant Prahoje galutinai buvo subrandinta „Aušros“ idėja, šis miestas J. Basanavičiaus gyvenime buvo svarbus ir dar vienu aspektu – būtent čia jis sutiko savo didžiąją meilę Gabrielą Eleonorą Mohl.

Kviečia į parodą Vilniau universitete

Apie J. Basanavičiaus gyvenimą Prahoje pasakoja ketvirtadienį Vilniaus universiteto bibliotekos galerijoje atidaryta paroda „Jono Basanavičiaus Praha“, kurią bendromis jėgomis įgyvendino Prahos miesto muziejus, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos ir Čekijos draugija bei VU biblioteka.

Daugiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-11-24-kaip-ausrai-austant-nyksta-ant-zemes-nakties-tamsybe-j-basanaviciaus-praha/173016