Dar vienas lietuvių kūrėjų laimėjimas: knygai „Laimė yra lapė“ – apdovanojimas JAV

Knyga „Laimė yra lapė“ / Akcijos „Metų knygos rinkimai“ organizatorių nuot.

Vašingtone teikiamas Amerikos bibliotekų asociacijos apdovanojimas „The Batchelder“ šiemet skirtas lietuvių autorių kūriniui – rašytojos Evelinos Daciūtės ir iliustruotojos Aušros Kiudulaitės knygai „Laimė yra lapė“.

Lietuvoje knygą išleido leidykla „Tikra knyga“, o anglų kalba – viena žinomiausių Didžiosios Britanijos leidyklų „Thames and Hudson“. Knyga Lietuvoje pasirodė 2016-aisiais, tais metais ji išrinkta gražiausia metų knyga vaikams, vėliau – ir metų geriausia knyga vaikams.

Knygą jau galima arba netrukus bus galima skaityti korėjietiškai, kiniškai, rumuniškai, ukrainietiškai ir latviškai.

The Batchelder“ apdovanojimas nuo 1968-ųjų skiriamas už išskirtiniausią pastaraisiais metais JAV išleistą knygą vaikams, kuri buvo sukurta ne Valstijose ir ne anglų kalba.