Diskusija. Skaitymo duobės: kaip paauglius sudominti knygomis?

2015 m. tyrimo „Lietuvių skaitymo įpročiai“ duomenimis 20 proc. 11–17 metų amžiaus paauglių neskaito knygų. Tėvai, mokytojai ir bibliotekininkai dažnai skundžiasi, kad paauglius be galo sunku sudominti knygomis, o vienintelis jų tikslas atėjus į biblioteką – pasiimti privalomąją literatūrą.
Diskusijoje bus keliami klausimai apie paauglių literatūrą ir skaitybą: ar šiuolaikinė paauglių literatūra atliepia paaugliams aktualias temas ir problemas, ko jie ieško knygose? Koks suaugusiojo vaidmuo paauglių skaityboje? Ar suaugusieji (mokytojai, bibliotekininkai, tėvai ir kt.) sugeba jiems pasiūlyti tinkamų ir įdomių knygų? O gal paaugliai patarėjų dairosi kitur?
Taip pat bandysime atsakyti į klausimus, koks rašytojo vaidmuo, ar paaugliui svarbi jo asmenybė, ar būtinas rašytojo ir skaitytojo paauglio kontaktas ir kas jį lemia. Kalbėsimės ir apie tai, kaip sukuti palankią skaitymo aplinką, ir kas galėtų paauglius paskatinti skaityti daugiau.
Diskusijoje dalyvaus paauglių rašytoja Ilona Ežerinytė, paauglių knygų klubo ir tinklaraščio apie paauglių knygas įkūrėja Greta Barkauskytė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų ir paauglių literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė, renginį moderuos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūtė.
Diskusija vyks Vilniaus knygų mugėje vasario 21 d. 16 val. 5.5 auditorijoje.
Ši diskusija yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Visi projekto renginiai filmuojami, o įrašai transliuojami Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanalu. Renginį organizuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

IBBY-logo_koliazas-334x219