Evalda Jakaitienė. Lietuvių kalba per šimtmetį – kaip pakito leksika?

„Kaip kito lietuvių kalbos leksika per pastarąjį šimtmetį? Kokie buvo svarbiausi išoriniai veiksniai, per šį šimtmetį paveikę mūsų kalbos žodyno sudėtį? Giliai nelendant į detales, pastaruosius 100 metų nesunku suskirstyti į tris etapus: 1) tarpukario – apie 22 metus, 2) sovietmečio – beveik 50 metų ir 3) atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės – jau 28-ti metai, “ – kalbėjo profesorė Evalda Jakaitienė 2018 m. vasario 15 d. VU Filologijos fakultete vykusiame šventiniame renginyje Vivat nostra Res Publica. Straipsnis parengtas pagal pranešimą ir spausdintas „Gimtosios kalbos“ vasario numeryje. Straipsnis skelbiamas autorei ir redakcijai leidus. Maloniai primename, kad žurnalas „Gimtoji kalba“ turėtų būti ant kiekvieno lituanisto darbo stalo. Prenumeruokime!
GK_2018-02.Prof. E. Jakaitienė. Lietuvių kalba per 100 metų