Gabrielio García Márquezo romanas „Šimtas metų vienatvės“ virs „Netflix“ serialu

Gabrielis Garcia Marquezas

„Netflix“ trečiadienį pranešė, kad jie įsigijo teises ekranizuoti Gabrielio García Márquezo garsųjį romaną „Šimtas metų vienatvės“, skelbia nytimes.com.

Ši knyga buvo išleista dar 1967 metais ir pelnė rašytojui populiarumą visame pasaulyje. Tai bus pirmas kartas, kai šis romanas bus ekranizuotas. Rašytojo sūnus Rodrigo García, kuris kartu su broliu Gonzalo bus šio filmo prodiuseris, sakė, kad jo tėvas sulaukė nemažai pasiūlymų ekranizuoti knygą, tačiau rašytojas manė, kad, skirtingai nuo kitų jo knygų, dalis kurių buvo ekranizuotos, „Šimtas metų vienatvės“ netiktų vienos ar net dviejų dalių filmui. G.García Márquezas taip pat norėjo, kad filmas būtų įgarsintas ispaniškai. Rodrigo García sakė, kad per pastaruosius trejus-ketverius metus serialų kokybė ir prestižas išaugo, tad šeima nusprendė sutikti, jog knyga būtų ekranizuota. „Netflix“ įtikino juos, kad žiūrovai dabar labiau nei anksčiau nori filmų užsienio kalbomis ir subtitrais. „Netflix“ atstovas Francisco Ramos teigė, kad kompanija ir anksčiau bandė įsigyti teises į šios knygos ekranizaciją, tačiau buvo sutikta su pasipriešinimu. Jis pažymėjo, kad tokių serialų kaip „Narcos“ ar filmo „Roma“ sėkmė parodė, kad kompanija gali kurti „kokybišką ispanakalbį turinį pasauliui“.

Informacijos šaltinis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/gabrielio-garcia-marquezo-romanas-simtas-metu-vienatves-virs-netflix-serialu-286-1112506