Gegužės 15 d.: muzikinis spektaklis „Ačiū tau, Marčiau“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kiek atitrūkti nuo įprastinių darbų ir pasižiūrėti muzikinį spektaklį jai artimu pavadinimu – „Ačiū tau, Marčiau, arba Z kartos padėka Martynui Mažvydui“. Spektaklį, kuriame skamba hiphopo ir repo muzika iš Lin-Manuel Mirandos miuziklo „Hamilton“, pastatė Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo nariai. Juo gimnazistai norėjo šiuolaikiškai pagerbti lietuvių literatūros pradininką M. Mažvydą ir jo „Katekizmą“.

Spektaklis „Ačiū tau, Marčiau“ sukurtas pagal Justino Marcinkevičiaus tekstus, jame „Katekizmas“, pirmoji spausdinta lietuviška knyga, pristatoma taip, kad jaunimas suvoktų – M. Mažvydas gali būti jų herojus. Muzikinio spektaklio veikėjai visus įpareigoja gyventi taip, „kad žodžio tarnyba išliktų ir mūsų kalba persiduotų būsimoms kartoms“, nes nuo šios tarnybos M. Mažvydas nėra atleidęs nė vieno. Ačiū tau, Marčiau.

Spektaklio vedėjas – Deividas Jučas, režisierė, spektaklio autorė – Violeta Serbintienė, vaidina Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubo nariai.

Nors „Ačiū tau, Marčiau“ yra daugiau skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams, tačiau visiems bus įdomu pamatyti ir išgirsti, kokia gi ta Z kartos padėka M. Mažvydui. Kviečiame užsukti.

Trumpai apie renginį

Data gegužės 15 d.
Laikas 16 val.
Vieta erdvė prie vitražo, III a.
Spektaklio trukmė apie 45 min.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“