Informacija apie įvykusį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą

Šiandien, birželio 6 d., vyko visiems Lietuvos abiturientams privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Valstybiniame brandos egzamine kandidatai galėjo pasirinkti vieną iš dviejų samprotavimo temų apie vyriškumą ir vaizduotę, literatūriniame rašinyje kandidatai galėjo rašyti apie dvarą ir gaivališką prigimtį lietuvių literatūroje. Mokyklinio brandos egzamino samprotavimo temos buvo apie tiesą ir šventes, o literatūrinio rašinio – apie pavasario reikšmes ir žmoniškumo pamokas lietuvių literatūroje.
NEC turimomis žiniomis, egzaminas vyko sklandžiai, buvo gautas vienas pranešimas, kad viename mokyklinio brandos egzamino centrų kandidatas bandė pasinaudoti neleistina mobiliosios ryšio priemonės pagalba, taip pat keli pranešimai apie suskambėjusius mobiliuosius telefonus. Minėti kandidatai už nustatytus pažeidimus iš egzamino patalpos buvo pašalinti. Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros egzamino perlaikyti jie negalės.

Abiejų – mokyklinio ir valstybinio – brandos egzaminų temos ir autoriai prie jų skelbiami NEC tinklapyje.

Valstybinio brandos egzamino vertinimas prasidės birželio 13 d. Kandidatų darbus vertins dvi savaites beveik keturi šimtai vertintojų. Šio egzamino rezultatai bus paskelbti apie liepos 4 d.

Mokyklinio brandos egzamino kandidatų darbai turi būti įvertinti per devynias darbo dienas, t.y. rezultatai bus skelbiami birželio 17 d.

1248_NEC

Spauda apie lietuvių kalbos VBE ir MBE

Rūta Pūkenė. Po lietuvių kalbos egzamino – sutrikusių mokytojų perspėjimai
Lietuvių kalbos egzaminui pasibaigus: vieni džiaugiasi palankiomis temomis, kitiems atestatas nuplauks dėl telefonų