Interaktyvus literatūros skaitymas su vaikais: kaip aktualizuoti klasiką

Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodamas į tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi sumanė pasiūlyti 15–20 minučių edukacinius vaizdo įrašus tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra. Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

Antrajame šio projekto edukaciniame vaizdo įraše literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas, literatūrinių festivalių vaikams organizatorius ir IBBY Lietuvos skyriaus valdybos narys Justinas Vancevičius kalba tema „Interaktyvus literatūros skaitymas su vaikais: kaip aktualizuoti klasiką?“ J. Vancevičius pasakoja, kodėl kalbant apie skaitymo skatinimą šiandien vienas svarbiausių raktinių žodžių yra interaktyvumas, kokius metodus ir praktikas siekdami vaikus supažindinti su lietuvių literatūros klasika pasitelkia jo vadovaujama „Vaikų žemė“.

Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą.

Informacijos šaltinis: https://www.lnb.lt/naujienos/4329-interaktyvus-literaturos-skaitymas-su-vaikais-kaip-aktualizuoti-klasika