Išėjo 1-asis šių metų žurnalo „Rubinaitis“ numeris

1-asis šių metų žurnalo „Rubinaitis“ numeris

Pasirodė pirmasis šiais metais žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys, kalbantis apie Lietuvos ir pasaulio vaikų literatūros aktualijas, skirtas pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais ir jiems skirtomis knygomis.

Įvadas skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai. Ji Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) iniciatyva nuo 1967 m. švenčiama kasmet balandžio 2-ąją. Kiekvienais metais kurios nors šalies vaikų rašytojas ir dailininkas kuria kreipimąsi ir plakatą. Šiemet ši teisė teko IBBY Lietuvos skyriui. Kęstučio Kasparavičiaus sukurtas plakatas ir kreipimasis jau pasklido po pasaulį.

„Apžvalgų“ skiltyje spausdinamos trys publikacijos. Eglė Baliutavičiūtė pristato 2018 metų lietuvių autorių realistinę prozą („Kūrybos pastangos ir negalės“), Goda Baranauskaitė-Dangovienė apžvelgia literatūrines pasakas („Braidymas po klampynes ieškant žaltvykslių“), Lina Buividavičiūtė – poeziją („Be įvykių, nors gražaus esama“).

„Mano vaikystės skaitymų“ rubrikoje Gintarė Adomaitytė kviečia susitikti su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktore Aldona Augustaitiene. Interviu gausiai iliustruotas nuotraukomis.

„Sukakčių“ rubrika skirta škotų rašytojo Kennetho Grahame’o 160-osioms gimimo metinėms paminėti. Rašytoją išgarsino vaikų literatūros klasika tapęs kūrinys „Vėjas gluosniuose“, kurį nuodugniai analizuoja profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė.

Nemažą žurnalo dalį užima Romos Kišūnaitės sudarytas bibliografijos sąrašas „2018 m. vaikų ir paauglių knygos“.

„Kronika. Informacija. Skelbimai“ pristato vaikų literatūros aktualijas, Vilniaus knygų mugės ir kitus renginius.

Šį žurnalo numerį lydi doc. dr. Kęstučio Urbos parengtas priedas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“. Leidinyje pateikiami siūlomų perskaityti knygų sąrašai nurodytoms klasėms, kurie skaitytojams padės orientuotis knygų gausoje.

Kviečiame apsilankyti vaikų literatūros informacijos svetainėje: www.ibbylietuva.lt.