Išėjo 2-asis 2018 metų žurnalo „Rubinaitis“ numeris

 

Pasirodė antrasis šiais metais žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys nušviečia vaikų literatūros naujienas ir aktualijas, kurios skirtos pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais ir jiems skirtomis knygomis.

Įvadas skirtas Prano Mašioto premijos laureačių Jurgos Vilės ir Linos Itagaki mintims.

„Apžvalgų“ skiltyje spausdinamos trys publikacijos. Vilija Dailidienė pristato 2017 metų lietuvių autorių negrožinės literatūros knygas („Pasaulėvaizdžiui formuoti“), Dalia Karatajienė apžvelgia vaikų knygų iliustracijas („Ar patiks vaikams?“), Neringa Mikalauskienė – geriausias verstines knygas („Kur slypi meninė kūrinio vertė?“).

„Straipsnių“ rubrika pristato šias publikacijas: „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“: tautosakos sklaida“ – Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė analizuoja tautosakos knygas, patekusias į sąrašą „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“, Kęstutis Urba straipsnyje „Vaizdiniai laikų senų…“ tyrinėja Balio Sruogos kūrinį „Giesmė apie Gediminą“, o Domininkas Burba – klausia: „Jūratė ir Kastytis“ – legenda vaikams?“

Skaitytojų pamėgtoje rubrikoje „Mano vaikystės skaitymai“ dailininkę Mariją Ladigaitę kalbina Kęstutis Urba. Interviu, gausiai iliustruotame nuotraukomis, prisimenama vaikystė, šeima, iliustruotos knygos.

Rubrikoje „Bibliografija“ spausdinamas Romos Kišūnaitės sudarytas bibliografijos sąrašas „Apie vaikų literatūrą, skaitymą 2017 m.“

„Kronika. Informacija. Skelbimai“ pristato vaikų literatūros aktualijas: Bolonijos knygų mugę, Tarptautinės vaikų knygos dienos renginius – šventę ir seminarą, vaikų meninės kūrybos festivalį „Susitikimas ežio dvare“ ir kt.

Kviečiame apsilankyti Vaikų literatūros informacijos svetainėje rubinaitis.lnb.lt