Išėjo 2-asis šių metų „Rubinaičio“ numeris

Pasirodė antrasis šiais metais žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys, nušviečiantis Lietuvos ir pasaulio vaikų literatūros aktualijas, skirtas pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais bei jiems skirtomis knygomis.

Pirmajame puslapyje spausdinamos 2018 m. Prano Mašioto premijos laureatės Neringos Vaitkutės mintys („Aš ir knyga“)

„Apžvalgų“ skiltyje pateikiamos trys publikacijos, skirtos 2018 m. vaikų ir paauglių knygų derliui aptarti. Vilija Dailidienė pristato lietuvių autorių negrožinės literatūros knygas („Vaizdas ir žodis 2018 m. negrožinėse knygose vaikams ir paaugliams“), Dalia Karatajienė apžvelgia lietuvių dailininkų iliustruotus leidinius („Dailininkai – vaikams“), Urtė Vaserienė – verstinę literatūrą („Nominuotos ir apdovanotos 2018 m. verstinės vaikų ir paauglių knygos“).

Rubrika „Pokalbis“ kviečia pasidalinti mintimis „Ar vaikus tebejaudina Jono Biliūno kūryba? O gal gąsdina?“ Diskusijoje dalyvauja mokytojai: Inga Gresienė, Gintaras Augustinavičius, Kazytė Startienė ir Rasma Raudonienė.

„Mano vaikystės skaitymų“ rubrikos svečias dailininkas Marius Zavadskis. Jis ne tik atsakė į Ingos Mitunevičiūtės pateiktus klausimus, bet ir iliustravo atsakymus piešiniais.

Skiltyje „Atidžiu žvilgsniu“ Kęstutis Urba analizuoja prancūzų rašytojo Danielio Pennako knygą „Romanas apie Ernestą ir Selestiną“.

„Rubinaitis“ kviečia susipažinti su japonų rašytoja Eiko Kadono, 2018 m. Hanso Christiano Anderseno premijos laureate. Spausdinama jos kalba, priėmus garbingą apdovanojimą.

Publikuojamas Romos Kišūnaitės sudarytas bibliografijos sąrašas „Apie vaikų literatūrą, skaitymą 2018 m.“

„Kronika. Informacija. Skelbimai“ pristato vaikų literatūros aktualijas.

Kviečiame apsilankyti vaikų literatūros informacijos svetainėje www.ibbylietuva.lt

Informacijos šaltinis: https://www.lnb.lt/naujienos/4367-isejo-2-asis-siu-metu-rubinaicio-numeris-2019