Išrinkta „ė“ raidės skulptūros nugalėtoja

Konkurso nugalėtojas – Tadas Vosylius ir jo skulptÅ«ra „TaÅ¡kas“Konkurso nugalėtojas – Tadas Vosylius ir jo skulptūra „Taškas“

Išrinkta „ė“ raidės skulptūros, kuri jau šiais metais turėtų atsirasti Kaune, nugalėtoja. Paskelbus projektą „ė, sugrįžk“ savo pasiūlymus ir idėjas pateikė daugiau nei 20 menininkų, pasiūlę virš 40 savo idėjų.

Nugalėtoją rinko komisija, taip pat socialiniame tinkle buvo paskelbtas balsavimas. Kaip teigia projekto sumanytojai, raidė „ė“ yra unikali ir jokioje kitoje pasaulio kalboje analogų neturinti raidė.

„Tačiau šiai ir kitoms lietuviškoms raidėms tampa vis sunkiau atsilaikyti prieš technologijas, kurios kartais pasiglemžia lietuviškų raidžių taškelius, brūkšnelius, nosines ir varneles. Todėl UAB ACME Grupė minėdama savo 25-ąjį gimtadienį dovanoja Lietuvai išskirtinę dovaną – skulptūrą „ė“ raidei ir sako: „ė, sugrįžk!“. Taip simboliškai kviečia atsigręžti į savo gimtąją kalbą ir ją iš naujo pamilti, susigrąžinti visavertišką „ė“, – rašoma pranešime.

Menininkų pateiktus darbus vertino komisijos nariai skulptoriai Arūnas Sakalauskas, Stasys Žirgulis, architektas Jonas Audėjaitis, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir kiti, visuomenės balsas buvo prilyginamas vienam iš devynių komisijos narių balsui.

Konkurso nugalėtojas – Tadas Vosylius ir jo skulptūra „Taškas”, kuriam atitenka 1 000 eurų piniginis prizas ir galimybė įgyvendinti idėją.

Antrąją vietą užėmė taip pat Tadas Vosylius ir jo skulptūra „Raidė ė“, jam atitenka 500 eurų prizas.

Trečioji vieta – Martynas Gaubas ir jo skulptūra „Ė ARCHAIKA” (500 eurų prizas), ketvirtoji – Algimantas Šlapikas už skulptūros idėją „VINGIAI“, penktoji – Jurgis Šmitas už skulptūros idėją „Ė, sveiki sugrįžę“. Ketvirtosios ir penktosios vietos nugalėtojai bus apdovanoti organzatorių prizais.

Numatoma, kad skulptūra Kaune turėtų atsirasti pavasarį.

Informacijos šaltinis: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/naujienos/isrinkta-e-raides-skulpturos-nugaletoja-1104-1096414