J. Baltrušaičiui ir L. Karsavinui skirta paroda atidaryta Sankt Peterburge

Parodos „Lietuvis Maskvoje, rusas Kaune: Jurgis Baltrušaitis ir Levas Karsavinas 1910–1945 m.“ atidarymas

Lapkričio 14 d. Sankt Peterburge, Rusijos mokslų akademijos bibliotekoje, atidaryta paroda „Lietuvis Maskvoje, rusas Kaune: Jurgis Baltrušaitis ir Levas Karsavinas 1910–1945 m.“. Parodą Rusijos mokslų akademijos biblioteka parengė kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, padedama Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge. „Tai buvo puiki galimybė plačiau atverti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomo dokumentinio paveldo archyvą  ir taip prisidėti prie šių išskirtinių asmenybių atminimo įamžinimo“, – sveikinimo kalboje pabrėžė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Tarpukaryje poetas Jurgis Baltrušaitis ilgą laiką buvo Lietuvos ambasadorius Maskvoje. Tuo laiku Rusijos ir Lietuvos istorikas, filosofas, kuris rašė ir lietuvių kalba, Levas Karsavinas profesoriavo Lietuvoje, Kauno ir Vilniaus universitetuose.

Į parodos atidarymą Sankt Peterburge susirinko daug J. Baltrušaičio ir L. Karsavino kūrybos gerbėjų, Sankt Peterburgo universiteto Baltistikos katedros studentų, lietuvių bendruomenės narių.

Paroda Sankt Peterburge veiks iki 2019 m. sausio pabaigos.

Informacijos šaltinis: https://www.lnb.lt/naujienos/3675-j-baltrusaiciui-ir-l-karsavinui-skirta-paroda-atidaryta-sankt-peterburge