J. Tumo-Vaižganto gimtadienis

1869 m. rugsėjo 20 d. Maleišiuose, Svėdasų valsčiuje, pasiturinčioje Tumų šeimoje gimė jaunėlis, dešimtasis šeimos vaikas Juozas Tumas-Vaižgantas – vienas talentingiausių Lietuvos XX a. rašytojų ir publicistų, pedagogas, visuomenės veikėjas ir kunigas. Šiemet nuo tos dienos jau praėjo lygiai 150 metų, todėl kviečiame į naują pažintį su rašytoju jo namuose Aleksoto g. 10–4, kur jis ilgus metus nuomojosi butą. 1997 m. šis jaukus senamiesčio būstas tapo memorialiniu muziejumi.

Rugsėjo 20 dieną Juozo Tumo-Vaižganto memorialinio buto-muziejaus durys bus atviros visiems ir lauks lankytojų NEMOKAMAI.

Registruokitės į 18 val. vyksiančią interaktyvią ekskursiją-diskusiją „Ką mums kalba Vaižgantas po 150 metų?“, kurioje išgirsite, ką šiandien mums sako, jo paties žodžiais tariant, „doc. J. Tumas apie Vaižgantą“.
Kreipkitės el. paštu vaizgantas@maironiomuziejus.lt arba tel. nr. 8 37 222371. 

J. Tumo-Vaižganto gimtadienį švęsime ir Maironio lietuvių literatūros muziejuje.
Kviečiame ir laukiame, nes lankymas bus nemokamas, o įdomybių – gausu.

  • Antro aukšto edukacinėje klasėje išvysite dešimtis Vaižganto veidų. Jus nudžiugins spalvingi ir išradingi vaikų piešiniai parodoje „Aš – Juozas Tumas-Vaižgantas“.
  • Trečiojo aukšto salėje parodoje „Baltai pražydusiam“ į Vaižgantą pažvelgsite iš įvairių pusių. Pamatysite, koks jis buvo rašytojas, kunigas, politikas, Lietuvos universiteto dėstytojas, visuomenės veikėjas ir net gerasis dėdė, mylėjęs, išmokslinęs savo trijų seserų ir brolio Jono vaikus.
    Džiaugiamės, kad parodos projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba!
  • Parodoje paslėptos edukacinės programos nuorodos Jus nuves į ypatingą dieną 1926 metais. Sudėliosite Vaižganto laišką dukterėčiai Bronislavai ir sužinosite, kas dėjosi senamiesčio bute per baisų potvynį. Regis, nuobodu nebuvo…
  • 15 val. siūlome Jums malonią popietę improvizuotame kino teatre. Visus nemačiusius ar norinčius dar kartą pamatyti filmą „Tumo kodeksas“ (2018, režisierius Eimantas Belickas, scenarijaus autorė Liudvika Pociūnienė), kviečiame į muziejaus pirmo aukšto salę. Tokia dokumentika, kuri ir žaismingai intriguoja, ir suteikia daugybę informacijos, reikalauja atidaus žvilgsnio ne vieną kartą.

Informacijos šaltinis: http://maironiomuziejus.lt/lt/renginiai/j-tumo-vaizganto-gimtadienis-2467