Jau veikia svetainė „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvasׅ“

Lietuvos ypatingasis archyvas atidarė interneto svetainę „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvasׅ“ (E-partizanų archyvas), kurioje skelbiami suskaitmeninti Lietuvos partizanų – 1944–1953 m. vykusio ginkluoto pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvių – dokumentai.
Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Svetainės (portalo) „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvasׅ“ sukūrimas“. Svetainės sukūrimą taip pat parėmė UAB „Lietuvos rytasׅ.
Lietuvos partizanų dokumentai saugomi įvairiuose muziejuose bei privačiose kolekcijose ir yra skelbiami daugelyje atminties institucijų bei istorijos entuziastų sukurtų interneto svetainių ar socialinių tinklų paskyrose. Dėl skirtingose vietose saugomų ir skelbiamų partizanų dokumentų tyrinėtojams nuolat trūksta informacijos apie dokumentus ir jų saugojimo vietas, todėl jau seniai brendo būtinybė surinkti ir vienoje vietoje paskelbti atskirose kolekcijose saugomus Lietuvos partizanų dokumentus ir informaciją apie juos.
Svetainėje E-partizanų archyvas, vienoje vietoje bus skelbiami suskaitmeninti įvairiose Lietuvos atminties institucijose bei privačiose kolekcijose saugomi Lietuvos partizanų dokumentai, jų aprašymai ir informacija apie dokumentų saugojimo vietas. Suskaitmenintų dokumentų paieška svetainėje atliekama pagal dokumento pavadinime ar anotacijoje esančius skaičius, žodžius arba jų dalis bei datas. Svetainės lankytojai gali rašyti komentarus, pastabas, pateikti juos dominančius klausimus, patikusiais dokumentais dalintis socialiniame tinkle Facebook.
Atidarytoje svetainėje jau yra paskelbta apie 1000 Lietuvos partizanų vadovybės, visų sričių, apygardų ir kitų junginių dokumentų, fotonuotraukų, spaudos leidinių, atsišaukimų, atvirukų ir kt. Svetainėje skelbiami dokumentai yra saugomi Lietuvos ypatingojo archyvo, kuris saugo bene didžiausią Lietuvos partizanų dokumentų kolekciją Lietuvoje. Šiuos dokumentus per 3–5 metus numatoma aprašyti, suskaitmeninti ir paskelbti E-partizanų archyve. Siekiant plėsti skelbiamo Lietuvos partizanų dokumentų skaitmeninį turinį, E-partizanų archyve dokumentus gali talpinti ir kitos partizanų dokumentus saugančios atminties institucijos, privatūs kolekcininkai ir kt.
Kviečiame prie E-partizanų archyvo projekto prisijungti visas Lietuvos partizanų dokumentus saugančias atminties institucijas, privačius kolekcininkus ir žmones, kurie savo asmeniniuose ar šeimų archyvuose turi Lietuvos partizanų dokumentų, ir svetainėje paskelbti saugomų dokumentų skaitmeninius vaizdus. Svetainės adresas http://epartizanai.archyvai.lt/

Informacijos šaltinis: http://www.archyvai.lt/lt/lya/sukurta-interneto-svetaine.html