Julius Račiūnas. Naujasis „Tildės Biuras“ rūpinsis kalbos ekologija

Lietuvos įmonė „Tilde IT“ išleido naują kompiuterinės programos versiją Tildės Biuras 2016, kurioje įdiegtos naujausios technologijos, leidžiančios patogiai ir sklandžiai dirbti daugiakultūrinėje kalbinėje aplinkoje.

Naujoji Tildės Biuro versija padeda puoselėti kalbinės aplinkos įvairiapusiškumą, taisyklingumą ir aiškumą, taigi – ir kalbos ekologiją. Panašiai kaip gamtos ekologija veikia mūsų fizinę sveikatą, taip ir kalbos ekologija daro įtaką socialinei, intelektualinei ir emocinei aplinkai. Kalbinė aplinka yra turtinga ir įvairi, ją sudaro tiek lietuvių, tiek kitos bendravimo kalbos, kurios aktyviai veikia fizinę ir virtualią erdvę. Teršti galima ne tik kiemus ar miškus, bet ir kalbą. „O Tildės Biuras – tai modernus įrankis, padėsiantis atskleisti ir išvalyti kalbos šiukšles. Naudojant šią programą jūsų kalba taps turtinga ir skambi, be to, galėsite suprasti ir bendrauti skirtingomis kalbomis,“ – teigia įmonės Tilde IT vadovė R. Špukienė.

Apie programą Tildės Biuras 2016

Į Tildės Biurą 2016 įtraukta automatinė įvairių kalbų vertyklė ir nuolat atnaujinamas lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas. Yra ir daugiau naujų galimybių – paveikslėlių teksto konvertavimas į redaguojamą formatą, penki nauji sinonimų žodynai, gramatinė žodžių analizė šešiomis kalbomis bei interaktyvusis 1000 populiariausių lietuvių kalbos žodžių semantinis tinklas. Naujoji versija išsiskiria šiuolaikišku, naujausias tendencijas atitinkančiu dizainu, leidžiančiu sparčiau ir patogiau dirbti, pasirenkant funkcijas pagal poreikius.

Šios inovatyvios funkcijos labai naudingos įmonėms, norinčioms išlaikyti solidų įvaizdį. Kaip teigia Danske Bank atstovas: „Nemažai dirbame su užsienio klientais. Mūsų darbuotojams paranku, kad Tildės Biure yra kelių užsienio kalbų žodynai bei teksto vertyklės. Šios funkcijos naudingos kasdienėje veikloje, be to, dirbama produktyviau.“

Į Tildės Biuro programą integruotas automatinis lietuvių kalbos rašybos tikrintuvas. Vartotojai gali kokybiškai versti žodžius, tekstus ir dokumentus, naudotis užsienio kalbų ir aiškinamaisiais žodynais, taip pat sinonimų žodynais bei enciklopedijomis.

„Darbuotojams ypač aktualios Tildės Biure esančios vertimų ir lietuvių kalbos tikrinimo funkcijos“, – tvirtina įmonės SWECO darbuotojai, besinaudojantys šia programa jau 10 metų.

Programa suderinama su naujausiomis „Windows“ ir „Office“ versijomis.

Naujojo Tildės Biuro galimybes galima visą mėnesį bandyti nemokamai, atsisiuntus iš šios interneto svetainės www.tildesbiuras.lt

Apie bendrovę Tilde IT

Tilde IT – kalbos technologijų bendrovė, jau 15 metų kurianti inovatyvius produktus ir paslaugas, užtikrinančias taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą skaitmeninėje eroje. Pagrindinės Tilde IT veiklos sritys – programinės įrangos lokalizavimas, techninės dokumentacijos vertimas, lietuvių kalbos palaikymo programinės įrangos kūrimas.

Šaltinis čia