Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) kviečia pamatyti jaudinančius pabėgėlių pasakojimus kine

Gegužės 24 d. 14 val. „Skalvijos“ kino centre pristatome du dokumentinius filmus ir kviečiame Jus.

Pirmą kartą Lietuvoje pristatome naują Marianne Hougen-Moraga ir  Estephan Wagner dokumentinį filmą  „Sielvarto jūra, vilties jūra“ (Sea of Sorrow, Sea of Hope, 2018). Tai Manal  iš Sirijos ir jos trijų vaikų pasakojama istorija apie išgyvenimus siekiant būti kartu saugioje vietoje. Filmas pristatomas kartu su lietuvių režisierių  Julijos ir Rimanto Gruodžių dokumentiniu filmu  „Dievo paukšteliai“ (2005). Baigiantis Antrajam pasauliniam karui nuo sovietų okupacijos į Vakarus pasitraukė per 60 000 lietuvių. Filme apie pasitraukimą ir patirtis svetimoje žemėje pasakoja tų įvykių dalyviai.

Po filmų peržiūros diskusijoje savo įžvalgomis dalinsis: žurnalistas Rimvydas Valatka, Lietuvoje su šeima gyvenantis doktorantas Ahmad (vardas pakeistas) iš Sirijos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Pabėgėlių ir migrantų programos vadovė Eglė Samuchovaitė bei režisierius Rimantas Gruodis.

Renginys nemokamas. Laukiame Jūsų š.m. gegužės 24 d. „Skalvijos“ kino centre, A. Goštauto g. 2., Vilniuje.

14:00 –  Renginio pradžia; 14:15-16:10 – Dokumentinių filmų peržiūra; 16:15 – 16:45  – Diskusija