K. Barkauskaitė. Sabolius ir tai, „kas yra nežmogiška vaizduotė“

Max Felner / Unsplash.com nuotrauka

Kristupas Sabolius ‒ Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose esančio Masačusetso technologijų instituto afilijuotasis tyrėjas, pastaruosius 20 metų nagrinėjantis vaizduotės reikšmę Vakarų mąstyme. K. Sabolius pradėjo tyrinėti šią temą nuo klausimų, iš kur atsiranda naujos idėjos, kaip gimsta kūryba, kultūra, koks yra intelekto ir vaizduotės santykis. O dabar jis jau yra priartėjęs prie temų, liečiančių vaizduotės ribų ir netgi jos apibrėžtumo santykyje su tuo, kas yra žmogus, klausimus.

Gegužės 23–24 dienomis vykusiame Europos kultūros sostinės forume 2019: „Žmogiškasis faktorius“, kurį kaip ir kasmet iniciavo projekto „Kaunas 2022“ komanda, kūrybinių sričių lyderiai iš įvairių Europos valstybių skaitė pranešimus, nagrinėjančius meno ir verslo bendradarbiavimo, auditorijų įtraukimo, socialinio verslo ir dar daugelį kitų temų. Vienas iš forumo dalyvių – K. Sabolius. Pranešime „Kas yra nežmogiška vaizduotė?“ jis pristatė šios nagrinėjamos temos pastebėjimus ir atradimus.

Daugiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-06-17-kristupas-sabolius-ir-tai-kas-yra-nezmogiska-vaizduote/176244