K. Sabaliauskaitė kviečia moksleivius pažvelgti į istoriją

Leidykla „Baltos lankos“, artėjant gegužės 7-ajai, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, prisideda prie puikios skaitymo skatinimo akcijos „Lietuva skaito!“, kurią organizuoja Lietuvos leidėjų ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos, ir kviečia I–IV gimnazijos klasių moksleivius dalyvauti Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurse.

ašinio tema „Istorija greta mūsų. Prisiminkime įdomius ir keistus praeities įvykius, spalvingas asmenybes, išskirtines giminės istorijas, savo krašto paminklus“.

Kaip teigia menotyros mokslų daktarė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė: „Šiuo konkursu norėtume paskatinti moksleivius į istoriją literatūroje pažvelgti kitaip: įdėmiai, smalsiai, kritiškai ir asmeniškai. Jūsų gimtoji vieta buvo svarbaus istorinio įvykio scena? O gal savo giminėje turėjote išskirtinį, neeilinį gyvenimą nugyvenusį protėvį, apie kurį pasakojate iš kartos į kartą? Žavitės senovine gimtinės bažnyčia ar meno kūriniu, menančiu šimtmečius ir neeilinius įvykius? Vaizduotę žadina istorinis krašto paminklas, apipintas legendomis ir stebuklais? Aprašykite šias istorijas literatūros rašinyje, ir mes ieškosime originaliausio, išsiskiriančio savarankišku mąstymu ir savitu pasakojimo balsu.“

I vietos nugalėtojas bus apdovanotas Kristinos Sabaliauskaitės išskirtine dovana. I, II ir III vietos laimėtojai bei jų draugai ir šeimos nariai bus pakviesti į nemokamą ekskursiją „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum III“. Šį prizą įsteigė Vilniaus turizmo informacijos centras. Jo vadovės Jolantos Beniulienės teigimu, šios ekskursijos maršrutą galima pavadinti „nacionalinio pasididžiavimo pasivaikščiojimu“.

„Tai kelionė po architektūros ir dailės kūrinius, kuriais Vilnius ir Lietuva žinomi pasaulio meno istorijoje, ir kartu tai – viena populiariausių Vilniaus turizmo informacijos centro rengiamų ekskursijų. Mes turime išskirtinę teisę organizuoti ekskursijas „Silva rerum“ tema. Jas veda gidai pagal specialiai autorės paruoštą maršrutą ir scenarijų“ teigia Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė.

Rašinio konkurso II ir III vietos nugalėtojams papildomus prizus dar įteiks ir leidykla „Baltos lankos“.

Rašinių leidykla laukia el. paštu rinkodara@baltoslankos.lt iki gegužės 4 dienos. Laiške būtina nurodyti mokytojo ir mokinio vardą, pavardę, mokyklą, klasę ir kontaktinį telefoną. Rašinius vertins Kristina Sabaliauskaitė kartu su „Baltų lankų“ leidyklos atstovais. Nugalėtojai bus paskelbti gegužės 7 d.

Daugiau informacijos apie skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito!“ bus paskelbta balandžio 23 d., Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną.

Šaltinis čia.

Atsakyti