Kalbos premija skirta Punsko lietuvių Kovo 11-osios licėjui

Knygos / Unsplash nuotr.

Šių metų Kalbos premija skirta Punsko lietuvių Kovo 11-osios licėjui, pranešė Seimas.

Kalbos premijos laureatas paskelbtas antradienį Signatarų namuose Vilniuje, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Kovo 11-osios licėjus įvertintas už lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų įgyvendinimą, rūpinimąsi lituanistiniu paveldu ir jo sklaida bei aktyvią lituanistinę veiklą užsienyje.

Lietuviškas licėjus Punske veikia nuo 1956 metų.

Anot pranešimo, tai išskirtinė mokymo įstaiga, nes jos istorijoje atsispindi ir dabartinės Lenkijos lietuvių bendruomenės istorija. Nuo pat mokyklos įkūrimo licėjaus bendruomenė tapo Lenkijos lietuvių bendruomenės visuomeninės veiklos branduoliu.

„Kovo 11-osios licėjus Punske nuosekliai vykdo savo misiją – puoselėja lietuvių kalbą, rūpinasi bendruomenės tautine tapatybe, ryšių su Lietuva ir užsienyje gyvenančiais lietuviais palaikymu“, – teigiama pranešime.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti Kalbos premija skiriama už reikšmingą, neatlygintinai atliekamą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Kalbos premija bus įteikta gruodžio 9 dieną Valdovų rūmuose vyksiančiame iškilmingame renginyje „Kalbos vakaras“.

Informacijos šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1056741/kalbos-premija-skirta-punsko-lietuviu-kovo-11-osios-licejui?fbclid=IwAR0QStvkBW7g6dK00-2ghlAcjhlmaciEfTm-8lo7H2oJyP8LJGOK7E1YlUI