Kalbos „Sraigės“ – informatikams ir Nacionalinio diktanto koordinatorei

Kovo 2 dieną Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą – reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos plėtojimą ir visuomenės kalbinį švietimą.
Šiemet VLKK diplomais ir simboline skulptūrėle „Sraigė“ įvertinti Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai prof. dr. Valentina Dagienė, doc. dr. Gintautas Grigas, dr. Tatjana Jevsikova, mokslinės literatūros kalbos redaktorė Aldona Kaluinienė ir žurnalistė, komunikacijos specialistė Vytautė Šmaižytė – ilgametė Nacionalinio diktanto konkurso rengėja bei koordinatorė.VU Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai V. Dagienė, G. Grigas ir T. Jevsikova yra parengę kompiuterijos terminų žodynų, vadovėlių ir mokomųjų knygų, publikacijų informatikos terminijos klausimais, sukūrę ir į vartoseną įdiegę nemažai lietuviškų kompiuterijos terminų.

A. Kaluinienė daugelį metų dirbo mokslinės literatūros kalbos redaktore leidykloje „Mintis“, nuo 2001 metų – Lietuvių kalbos instituto leidykloje. Redagavo ne vieną reikšmingą kalbotyros mokslo leidinį.

V. Šmaižytės pastangomis kasmet vis daugiau žmonių Nacionalinį diktantą rašo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Nuo 2013 metų Nacionalinio diktanto dalyvių padaugėjo nuo trijų iki daugiau kaip 23 tūkstančių.

„Tai, kad mes esame šiandien čia kartu, liudija, kad mylime lietuvių kalbą. Graži tradicija, inicijuota VLKK, kai atkreipiame ypatingą dėmesį į kalbą nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, švenčiame Lietuvių kalbos dienas“, – sakė LMA prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

LMA dalyvauja įvairuose renginiuose, skirtuose lietuvių kalbai. Apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą jau tradiciniai – skiriami nuo 2015 metų.

Milda Kniežaitė

LZnaujas

Atsakyti