Kaligrafinio vietovardžių paveikslo konkursas

2019 metai paskelbti Vietovardžių metais, tai labai prasmingas sumanymas pažinti, pagerbti per 7 000 000 gyvųjų (rinktų iš gyvosios kalbos) ir apie 250 000 istorinių (užfiksuotų tik raštuose) vietovardžių turinčią Lietuvą ir jos kalbą. Vaikų literatūros muziejus nutarė Vietovardžių metus pažymėti skelbdamas Kaligrafinio vietovardžių paveikslo konkursą, kurio darbuose nuguls mūsų miestai, miesteliai ir kaimai, upės, upeliai ir ežerai, jūros ir marios, pelkės ir raistai – viskas, kas tik turi Vietos vardą Lietuvoje. Kai šitokia nesuskaičiuojama gausybė vietovardžių, o vaikų fantazija – nepralenkiama, mes jau įsivaizduojame, kokie paveikslai paveikslėliai atkeliaus į muziejų.
Kad neapribotume beribės vaizduotės, kviečiame kurti ant bet kokio pagrindo, bet kokios formos, bet kokiomis priemonėmis, svarbiausia, kad kuo daugiau vietų vietelių, ypač retesnių ar visai negirdėtų, būtų atrasta, prisiminta, paminėta, tėvų, senelių paklausinėta, žinynuose pašniukštinėta.
Galima piešinį susieti su vietovės legenda, su daina ar eilėraščio posmu; galima pačiam parašyti miniatiūrą ar fotonovelę ir ją išrašyti, išlieti, išraižyti; galima geografinį reljefą padaryti trimatį, svarbiausia – kad liktų vietos žodžiui, daug žodžių, nes tai – kaligrafinis, dailyraščio paveikslas.

Visus konkurso nuostatus rasite čia.

Informacijos šaltinis: http://maironiomuziejus.lt/lt/konkursai/kaligrafinio-vietovardziu-paveikslo-konkursas-2363