Kazio Bradūno metai. Čiurlionio namai Vilniuje pristato programą „Bradūnas. Susitikimai su Čiurlioniu“

Čiurlionio namai Vilniuje visuomenei pristato žodžio, muzikos ir vaizdų programą „Bradūnas. Susitikimai su Čiurlioniu“. Programoje Bradūno poetinius tekstus, įkvėptus Čiurlionio paveikslų, skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis, Čiurlionio fortepijoninius kūrinius skambins pianistas Rokas Zubovas, dalyvaus poeto duktė Elena Bradūnaitė.
Programa praturtinta ir Čiurlionio tapybos darbų projekcijomis, sukuriančiomis tridimencinį bendravimo su Čiurlioniu pojūtį.

Poeto susitikimai su Čiurlionio kūryba įvyko prieš pusę amžiaus – 1967 metais Čikagoje pasirodė poezijos tomas „Kazys Bradūnas. Sonatos ir Fugos“, kuriame poetiniai tekstai buvo vizualiai praplėsti iš M. K. Čiurlionio darbų detalių dailininko Vytauto O. Virkau sukurtais koliažais. Ši knyga buvo naujas posūkis poeto kelyje – ja prasidėjo Lietuvos istorinėms asmenybėms skirtas triptikas, kuriame, be Čiurlionio, Kazys Bradūnas savo poetinių vaizdinių kalba dar aplankė Donelaitį ir Gediminą.

Naujoji Kaziui Bradūnui skirta programa pirmą kartą bus pristatyta renginyje Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11 Vilniuje) kovo 23 dieną (ketvirtadienį), 18.00 val.

Įėjimas nemokamas, tačiau būtina registracija el. paštu mkc.namai@gmail.com
MKC namu logo