Kęstučio Urbos knyga atveria lietuviškų kūrinių vaikams išskirtinumą

Kas sava, savita, kas būdinga vaikų literatūrai? Kuo vaikų literatūra skiriasi nuo literatūros apskritai, arba, kaip įprasta sakyti, nuo bendrosios literatūros? Kuo ypatinga lietuvių literatūra vaikams? „Auginančioji literatūra“ – tai knyga, apie literatūrą, sąmoningai, intencionaliai arba intuityviai auginanti skaitantį žmogų.

Kęstutis Urba, žinomas vaikų literatūros specialistas, Auginančiojoje literatūroje tyrinėja XX a. lietuvių rašytojų kūrybą, skirtą  jauniesiems skaitytojams, daugiausia prozą ir dramaturgiją. Nagrinėjamų autorių ir jų kūrinių atranka, nuosekliai atskleidžiama nacionalinės lietuvių vaikų literatūros raida leidžia laikyti šį veikalą subjektyvia, bet įžvalgia ir įtaigia XX a. lietuvių vaikų literatūros istorija. Tai knyga, atverianti lietuviškų kūrinių vaikams išskirtinumą ir kartu sąsajas su europine ir pasauline vaikų literatūra.

Auginančioji literatūra, tai yra literatūra, kurios misija – auginti, ugdyti, auklėti. Knyga, padedanti suvokti vaikų literatūros raidą, jos procesus, tendencijas.

Žinomo vaikų literatūros specialisto daugelio metų triūsas, solidūs lietuvių vaikų literatūros tyrinėjimai, kurie neabejotinai pravers ne tik autoriaus kolegoms, tiriantiems kūrybą vaikams. Knyga skirta visiems besidomintiems lietuvių literatūros istorija, humanitarine kultūra, studentams,  plačiajai visuomenei.

Šaltinis čia

Atsakyti