Konferencija: „Justino Marcinkevičiaus nuvainikavimas: kovos su „tarybine lietuvybe“

Vilniaus forumo vardu kviečiame Jus į konferenciją „Justino Marcinkevičiaus nuvainikavimas: kovos su „tarybine lietuvybe“ istorinis kontekstas ir politinė prasmė“. Renginys vyks 2016 m. gegužės 7 dieną, 11 val. Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje.
Konferencija rengiama reaguojant į metų pradžioje viešojoje erdvėje suaktyvėjusį Justino Marcinkevičiaus asmens ir apskritai lietuvybės puoselėjimo pastangų sovietmečiu niekinimą. Kovo 11 dieną Vilniaus forumas paskelbė daugiau nei 180 žinomų Sąjūdžio kūrėjų, signatarų, rezistentų, mokslininkų ir kultūros veikėjų pasirašytą viešą laišką, kuriame išdėstė pagrindines nuostatas ir principinę poziciją šiuo klausimu. Dėkojame visiems, kurie išreiškė paramą šiam viešam laiškui savo parašais. Viešojoje erdvėje buvo paskelbti Vilniaus forumo poziciją paaiškinantys Laisvūno Šopausko ir Vytauto Rubavičiaus straipsniai. Konferencija skirta išsamiau pažvelgti tiek į inteligentijos pastangas sovietmečiu puoselėti lietuvybės ir Lietuvos valstybės idėjas, tiek ir į dabartinius bandymus sumenkinti jų atliktą darbą bei vaidmenį kelyje į Kovo 11-ąją.

Konferencijoje pranešimus skaitys Valentinas Sventickas, Laisvūnas Šopauskas, Vytautas Rubavičius, Rasa Čepaitienė ir Vytautas Radžvilas. Taip pat bus pristatytos Vilniaus forumo parengtos į piliečių valstybinio mąstymo ugdymą orientuotos visų pakopų Lietuvos švietimo sistemos reformos gairės.

Renginys atviras klausytojams, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus labai prašome norinčiųjų dalyvauti užsiregistruoti, paspaudžiant žemiau esančią nuorodą REGISTRUOTIS Į KONFERENCIJĄ.
Kvietimas

REGISTRUOTIS Į KONFERENCIJĄ

 

Atsakyti