Kovo 7 – 10 d. vyksta nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“

Šiandien prasidėjo devintasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“. Konkurso tikslas –  skatinti mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus raides ir taisyklingą lietuvių kalbą.

Konkurse dalyvauja daugiau kaip 16,5 tūkst. mokinių iš 652 Lietuvos  mokyklų ir apie 80 mokinių iš  7 užsienio lietuviškų mokyklų. Kasmet konkurso populiarumas auga.

Konkurso metu 5–10 kl. mokiniai užduotis atlieka internetu savo mokyklose. Į antrąjį konkurso etapą pateks po 10 daugiausia balų surinkusių moksleivių iš kiekvienos amžiaus grupės iš visos Lietuvos ir užsienio.

Pirmasis konkurso etapas vyksta kovo 7 – 10 d. (9–17 val.) I-X klasių mokiniams:
V kl. – kovo 7 d.,
VI kl. – kovo 8 d.,
VII kl. – kovo 8 d.,
VIII kl. – kovo 9 d.,
IX kl. – kovo 9 d.,
X kl. – kovo 10 d.

Užsienyje gyvenantiems konkurso dalyviams rekomendacijos netaikomos – užduotis jie gali atlikti visą nurodytą konkrečioms klasėms dieną nuo 9 iki 17 val. Lietuvos laiku.

Antrasis etapas vyks kovo 21 d. Vilniuje. Visa reikalinga informacija paskelbta kovo mėnesį konkurso svetainėje www.švarikalba.lt. Vėliau tą pačią dieną baigiamasis renginys vyks Švietimo ir mokslo ministerijoje. Jame bus paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai, pagerbti mokytojai.

Konkursą „Švari kalba – švari galva“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, įmonė „Tilde IT“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija, ir Strateginių komunikacijų centras.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt
Logo-SMM

Atsakyti