Kultūros pasu pasinaudojo beveik visos mokyklos, dar galima spėti iki mokslo metų pabaigos

autor. Artūras Žukas

Šiais mokslo metais startavusiu Kultūros pasu pasinaudojo beveik visos šalies bendrojo ugdymo mokyklos. Bemaž 1000 švietimo įstaigų mokiniai dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos siūlė kino teatrai, teatrai, muziejai, bibliotekos, menininkai, viešosios įstaigos. Iš viso mokyklos užsakė 6,7 tūkst. veiklų. Kultūros paso finansuojamos veiklos vyksta iki pat mokslo metų pabaigos.

Kultūros pasas – priemonė, suteikianti mokiniams galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį arba paįvairinti ugdymą, buvo įdiegtas pernai rudenį. Iš pradžių jis buvo skirtas tik pradinukams (kiekvienam vaikui buvo skiriami 5 eurai). Nuo 2019 m. kultūros pasu gali naudotis visi mokiniai, kiekvienam skiriama 15 eurų kalendoriniams metams.

Kultūros ir meno paslaugomis gali pasinaudoti tik mokinių grupės ar klasės. Mokiniai gali aplankyti kultūros ir meno renginius, dalyvauti kultūrinės edukacijos užsiėmimuose. Šiuo metu kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro 1 138 pasiūlymai.Kasmet skelbiami ne mažiau kaip 2 kvietimai menininkams ir organizacijoms teikti paraiškas. Artimiausią kvietimą planuojama paskelbti birželio mėn.

2018 metais kultūros pasu pasinaudojo 97 tūkst. pradinių klasių mokinių (82 proc. visų pradinukų) iš 853 mokyklų.

2018 m. Kultūros pasui Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 624 395 eurų. 2019 m. yra skirta 4,5 mln. eurų.

Informacijos šaltinis: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/kulturos-pasu-pasinaudojo-beveik-visos-mokyklos-dar-galima-speti-iki-mokslo-metu-pabaigos