Kuršėnuose vyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas.
Į baigiamąjį Lietuvos jaunųjų filologų konkursą iš viso buvo pakviesti 107 moksleiviai, 5 iš jų dalyvauja keliose sekcijose. Moksleivių kūrybiniai ir tiriamieji darbai aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose: prozos, poezijos, literatūros kritikos, publicistikos ir eseistikos, kalbos, tautosakos ir literatūrinių vertimų.

POEZIJOS SEKCIJA

I laipsnio diplomu apdovanoti Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos 4 klasės mokinys Kristupas Maksvytis ir Vilniaus licėjaus 3 klasės mokinė Gabrielė Makarevičiūtė.

II laipsnio diplomu apdovanoti Telšių Žemaitės gimnazijos 2 klasės mokinė Indrė Pabijonavičiūtė, Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos 4 klasės mokinė Justina Žvirblytė ir Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos 2 klasės mokinys Airidas Labinas.

III laipsnio diplomu apdovanotos Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijos 12 klasės mokinė Gustė Cibulskytė, Telšių Žemaitės gimnazijos 3 klasės mokinė Julija Pronckutė, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos 3 klasės mokinė Viltė Jonynaitė ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos 4 klasės mokinė Gabrielė Tamošiūnaitė.

PROZOS SEKCIJA

II laipsnio diplomu apdovanotos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4 klasės mokinė Giedrė Salyklytė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 klasės mokinė Laimutė Tamošiūnaitė ir Vilniaus licėjaus 12 klasės mokinė Vaiva Martišauskaitė.

II laipsnio diplomu apdovanoti Šilutės Vydūno gimnazijos 1 klasės mokinys Lukas Arlauskas, Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 klasės mokinė Akvilė Matulionytė Vilniaus licėjaus 4 klasės mokinė Justina Kecoriūtė ir Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos 4 klasės mokinė Miglė Puzanauskaitė.

LITERATŪROS KRITIKOS SEKCIJA

I laipsnio diplomu apdovanota Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos 12 klasės mokinė Austėja Kryžanauskaitė.

II laipsnio diplomu apdovanotos Skuodo Parnciškaus Žadeikio gimnazijos 3 klasės mokinė Viktorija Litvinaitė ir Vilniaus licėjaus 12 klasės mokinė Vaiva Martišauskaitė.

III laipsnio diplomu apdovanoti Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos 3 klasės mokinė Karolina Malakaitė, Palangos senosios gimnazijos 3 klasės mokinys Kazimieras Vanagas ir Vilniaus licėjaus 4 klasės mokinė Aušra Pukštaitė.

PUBLICISTIKOS IR ESEISTIKOS SEKCIJA

I laipsnio diplomu apdovanotos Trakų rajono Rūdiškių gimnazijos 4 klasės mokinė Julija Božičko ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 4 klasės mokinė Goda Liutkutė.

II laipsnio diplomu apdovanotos Vilniaus licėjaus 3 klasės mokinė Kamilė Čelutkaitė ir, Plungės „Saulės“ gimnazijos 4 klasės mokinė Bernadetą Griciūtę.

III laipsnio diplomu apdovanoti Vilkaviškio rajono Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos 3 klasės mokinys Gabrielius Zaveckas, Molėtų gimnazijos 4 klasės mokinė Jovita Kaminskaitė ir Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos 3 klasės mokinė Agnė Veličkaitė.

VERTIMŲ SEKCIJA

I laipsnio diplomu už geriausią literatūrinį vertimą iš rusų kalbos apdovanotos Palangos senosios gimnazijos 3 klasės mokinė Vaiva Pleitaitė ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 4 klasės mokinė Arianda Griščenko.

I laipsnio diplomu už geriausią literatūrinį vertimą iš anglų kalbos apdovanoti Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos 4 klasės mokinys Kęstutis Gaidukevičius ir Kėdainių šviesiosios gimnazijos 4 klasės mokinė Viktorija Lukošiūtė.

II laipsnio diplomu už labai gerą literatūrinį vertimą iš anglų kalbos apdovanota Akmenės rajono Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos 4 klasės mokinė Neda Stonytė.

II laipsnio diplomu už labai gerą literatūrinį vertimą iš vokiečių kalbos apdovanotas Palangos senosios gimnazijos 3 klasės mokinys Vilius Jocys.

III laipsnio diplomu už gerą literatūrinį vertimą iš prancūzų kalbos apdovanotos Kretingos VšĮ Pranciškonų gimnazijos 3 klasės mokinė Kamilė Duršaitė ir  Kretingos VšĮ Pranciškonų gimnazijos 3 klasės mokinė Monika Laukytė.

TAUTOSAKOS SEKCIJA

I laipsnio diplomu apdovanotas Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos 4 klasės mokinys Justinas Šakinis.

II laipsnio diplomu apdovanoti Kalvarijos savivaldybės Kalvarijos gimnazijos 1 klasės mokinė Teresė Pučinskaitė ir Kelmės rajono Kražių gimnazijos 4 klasės mokinys Lukas Pocius.

III laipsnio diplomu apdovanoti Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos 3 klasės mokinys Gabrielius Bielinis ir Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 4 klasės mokinys Mykolas Petkevičius.

KALBOS SEKCIJA

I laipsnio diplomu apdovanota Vilniaus Žemynos gimnazijos 4 klasės mokinė Laura Martišiūnaitė.

II laipsnio diplomu apdovanotos Kauno rajono Kulautuvos pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinė Erika Abromavičiūtė ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 3 klasės mokinė Akvilė Staškūnaitė.

III laipsnio diplomu apdovanotos Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 4 klasės mokinė Akvilė Petuškaitė ir Alytaus Putinų gimnazijos 4 klasės mokinė Iveta Kasparavičiūtė.

Vertinimo komisijos pirmininkė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino kritikos dėstytoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė.

47-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Šiaulių rajono švietimo centras, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Šiaulių rajono švietimo centras.

47-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso rėmėjai: Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus kolegija, VšĮ „Meno bangos“, Šiaulių rajono savivaldybė, Šiaulių rajono švietimo centras, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Projektas „Naisių vasara“, Projekto „Naisių vasara“ rėmėjas.

Atsakyti