Kviečia X respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas

juokdarys_baltas2014Teatras, it gyvas šaltinio vanduo, gimęs iš gamtos,
malšins smalsumo ir paslapčių troškulį
ir bus atrama žmogui, linkusiam ieškoti savęs.

Juozas Miltinis

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija, inicijuodama teatrinio ugdymo programą „Gimnazija ir teatras„, skelbia X respublikinį jaunųjų dramaturgų konkursą ir kviečia šalies mokyklų vadovus, teatro mokytojus skatinti moksleivius jame dalyvauti.

Juozo Miltinio gimnazijoje puoselėjamos teatrinės tradicijos, bendradarbiaujama su šalies ir miesto teatrais, įgyvendinami tarptautiniai teatro  projektai,  organizuojamos teatro pamokos,  įvairūs teatriniai renginiai, kurie yra vykdomi įgyvendinant Kryptingo meninio ugdymo programą. Vienas iš jų – X respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas. Jaunieji šalies dramaturgai į mokykloje organizuojamus konkursus kviečiami nuo 1996 m. Sulaukėme per 450 moksleivių sukurtų pjesių ir inscenizacijų iš įvairių šalies regionų. Nugalėtojais tapo moksleiviai iš įvairių šalies mokyklų: Biržų ,,Saulės“, Radviliškio Lizdeikos, Anykščių Jono Biliūno, Molėtų gimnazijos, Alytaus Jotvingių, Alytaus Šv.Benedikto, Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir Ignalinos rajono gimnazijų, Tauragės moksleivių kūrybos centro, Alytaus rajono Daugų,  Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Kauno Jėzuitų, Kauno Maironio universitetinės ir Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijų.

Visos pjesės aptartos vykusiuose seminaruose-praktikumuose ,,Kūrybos laboratorija“, kiekvienas moksleivis yra gavęs savo darbo įvertinimą – recenziją. Nugalėtojų pjesės pastatytos ir parodytos baigiamojoje šventėje Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre.

Jaunųjų dramaturgų kūryba sulaukė teatro profesionalų dėmesio: Biržų ,,Saulės“ gimnazijos moksleivių sukurta pjesė ,,Dvyliktokai“ parodyta Lietuvos televizijoje, M.Kutkaitytės ,,Suvalgyk pyragėlį“ pristatyta tarptautiniame festivalyje ,,Naujosios dramos akcija“ Vilniaus Jaunimo teatre, spausdinta ,,Naujosios dramos biuletenyje“, Baltijos šalių teatrų festivalyje parodyta Roko Leonavičiaus pjesė „Iš taško A į tašką C“, dauguma nugalėtojų pjesių parodytos tose mokyklose, kuriose mokosi kūrėjai. Mes, Juozo Miltinio gimnazijos vadovai, teatro ir lietuvių kalbos mokytojai, esame pasiruošę bendradarbiauti su Jūsų mokyklomis, dalintis patirtimi, idėjomis ir tikimės, kad paskelbtas X respublikinis jaunųjų dramaturgų konkursas paskatins įvairesnę literatų ir teatro bičiulių kūrybą, atskleis moksleivijos ir jaunimo gyvenimo džiaugsmus, rūpesčius, parems mokyklinio teatro sceną naujais draminiais kūriniais.

Plačiau apie konkursą skaitykite mokyklos internetiniame puslapyje http://www.miltiniogimnazija.lt /neformalus ugdymas/dramaturgų konkursai.  Moksleivių darbų lauksime iki 2014 m. gruodžio 30 d.Siųskite adresu:  xjauniejidramaturgai@gmail.com

Klausimus galite pateikti telefonu ir elektroniniu paštu direktoriaus pavaduotojai ugdymui Virginijai Milaševičienei. Tel 8-45 587228,  el. paštu virginija.milaseviciene@gmail.com

        Lauksime Jūsų moksleivių kūrybinių darbų.

Su pagarba

        Juozo Miltinio gimnazijos direktorius   Vytautas Raišys,
konkurso organizatoriai – teatro ir lietuvių kalbos mokytojai.

nuostatai red.-2

Atsakyti