Baigiasi „100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams bei paaugliams“ rinkimai

Primename, kad liko vos kelios šių metų dienos dalyvauti 100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams rinkimuose, jei dar šito nepadarėte.
Balsavimas bus sustabdytas gruodžio 31 d.
Rengdamiesi Lietuvos valstybės šimtmečiui Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi inicijuoja projektą „100 reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams bei paaugliams“ ir kviečia jame aktyviai dalyvauti skaitančiųjų – bibliotekininkų, pedagogų, tėvų, mokslininkų, apskritai literatūros mylėtojų bendruomenę.
Maloniai prašome užsienyje dirbančių lietuviškų mokyklėlių mokytojus ne tik užpildyti anketą, bet ir pasidalinti jos nuoroda su visais, kurie galėtų atsakyti.

Projekto tikslas – iš ekspertų pasiūlyto sąrašo išrinkti 100 reikšmingiausių knygų vaikams ir parengti anotuotą jų katalogą. Į katalogą turėtų patekti lietuvių autorių sukurtos, taip pat ir lietuvių tautosakos, knygos, kurios suvaidino ypač svarbų vaidmenį vaikų ir paauglių literatūros istorijoje, lemtingai formavo skaitymo įgūdžius, prisidėjo prie išsilavinusių, kultūringų visuomenės narių ugdymo.
Sąraše abėcėlės tvarka nurodomi knygų autoriai, pavadinimai ir leidimo datos.

Sąrašas bus sudaromas remiantis skaitančiosios visuomenės ir vaikų literatūros ekspertų balsavimo rezultatais. Balsavimui pateikta 500 knygų, prašoma pažymėti 20–100 knygų, kurios yra įsiminusios kaip meniškos, brandžios, vertingos.
Balsuoti galima iki 2016 m. gruodžio 1 d.
Projekto tikslas – iš ekspertų pasiūlyto sąrašo išrinkti 100 reikšmingiausių knygų vaikams ir parengti anotuotą jų katalogą. Į katalogą turėtų patekti lietuvių autorių sukurtos, taip pat ir lietuvių tautosakos, knygos, kurios suvaidino ypač svarbų vaidmenį vaikų ir paauglių literatūros istorijoje, lemtingai formavo skaitymo įgūdžius, prisidėjo prie išsilavinusių, kultūringų visuomenės narių ugdymo.
Sąraše abėcėlės tvarka nurodomi knygų autoriai, pavadinimai ir leidimo datos.

Balsuoti galima čia.