Kviečiame dalyvauti G.Morkūno vardo pirmosios esė konkurse

2015-aisiais minime šiandien daugeliui puikiai pažįstamo eseisto ir rašytojo, plunksnos meistro Gendručio Morkūno  55-ąsias gimimo metines. Nors rašytojo jau nėra kartu su mumis, jo tekstai įkvepia skaitytojus ir kas kartą prabyla taip aktualiai, tarsi parašyti ką tik ir skirti kiekvienam iš mūsų asmeniškai. Būtent Gendručio gebėjimas aiškiu, skaidriu ir paprastu žodžiu prabilti kiekvienam skaitytojui, jo kūrybai teikia savitumo, išskirtumo. Apie sudėtingus dalykus jis pasakoja visiškai paprastai ir taip atveria mums didžiuosius gyvenimo stebuklus.

Esė žanras šiandien vienas patraukliausių būdų kreiptis į kitus, jiems papasakoti, kaip aš matau pasaulį, filosofuoti, kritiškai pažvelgti į dabartį. Be to, šio žanro neriboja jokia griežta kompozicija ar stiliaus reikalavimai. Žavu ir tai, kad pabandyti tapti eseistu gali kiekvienas, nes nuolatos apie kažką galvojame, analizuojame, vertiname, atrandame. Kita vertus – prabils kritiškesni – iki eseistikos reikia išaugti, pakilti, sukaupti nemenkas intelektualines, etines, visuomeninių, pilietinių rūpesčių atsargas, išsiugdyti „raumeningą“, gerai treniruotą žodį. Kad ir kaip ten būtų, mūsų dienomis esė yra ir iššūkis, ir patrauklus būdas rašyti.

Vilniaus Adomo Mickevičiaus biblioteka, Lietuvos rašytojų sąjunga, „Labai“ teatras ir „Bernardinai.lt“, minėdami jubiliejinius G. Morkūno metus, kviečia bet kurio amžiaus rašančius žmones, ne profesionalius rašytojus, išbandyti save G. Morkūno vardo pirmosios esė konkurse. Svarbiausias reikalavimas, kad tai būtų pirmieji bandymai rašyti esė.

Autoriams siūloma rinktis iš trijų temų, atspindinčių ir Gendručio kūrybai būdingus motyvus (galima ir visas tris ar dvi temas sujungti į vieną):

  • Maži kasdienybės stebuklai
  • Kartų santykiai
  • Jaunas ir senas, mažas ir didelis – visi esame svarbūs, reikalingi vieni kitiems.

Darbų lauksime iki 2015 m. spalio 20 d. imtinai adresu:

Bernardinai.lt redakcija
G. Morkūno vardo pirmosios esė konkursui
Maironio g. 10
Vilnius LT-01124,

Arba elektroniniu paštu zurnalas@bernardinai.lt

Reikalavimai darbams pateikiami ČIA.

Kompetetinga komisija išrinks tris nugalėtojus, kuriems baigiamajame Gendručio Morkūno metų minėjimo renginyje bus įteiktos atminimo dovanos, diplomai.

Jei kiltų klausimų, skambinkite tel. 8 677 52206, rašykite.