Spalio 18 d. (penktadienį), 13 val. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia į diskusiją „Humanitarika mokykloje: kokios jos reikia mūsų vaikams ir jaunimui?“
Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos mokyklinės programos, vadovėliai, egzaminai nuolat sulaukia mokytojų, mokinių, tėvų kritikos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija artimiausiu laiku ketina atnaujinti pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Ji jau yra viešai paskelbusi Bendrųjų programų atnaujinimo gairių projektą: https://www.mokykla2030.lt/
Mokyklinės humanitarikos problemas kelia ir mokslininkai. Grupė jų yra parengusi ir visuomenei pristačiusi „Lietuvos humanitarinių mokslų raudonąją knygą“, kurioje pateikia pasiūlymų ir dėl humanitarinių dalykų mokykloje:
Bendroje mokslininkų, mokytojų ir jaunimo diskusijoje kviečiame aptarti, kokia šiandien būtų mokyklinės humanitarikos paskirtis. Kokie humanitarinio išsilavinimo pagrindai reikalingi Lietuvos moksleiviams? Kokie mokomieji dalykai ir kaip šiuos pagrindus galėtų suteikti? Kaip dabartinius humanitarinius dalykus turėtume atnaujinti – ką pakeisti, ko atsisakyti, kuo papildyti? O gal atėjo laikas keisti pačią dalykų sąrangą, į mokyklas įsileisti naujų humanitarinių disciplinų?
Diskusijoje dalyvaus mokytojų asociacijų lyderiai, studentai, mokslininkai Viktorija Daujotytė, Ingė Lukšaitė, Naglis Kardelis, Ramunė Šmigelskytė, Aurelija Tamulionienė, Vilija Targamadzė, Regimantas Tamošaitis.
Laukiami visi, kuriems rūpi humanitarikos likimas Lietuvos mokyklose.
Diskusija vyks Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (Antakalnio g. 6), Centrinių rūmų II aukšto salėje.
Informacijos šaltinis: http://www.llti.lt/lt/naujienos/717