Kviečiame į konferenciją „Ar kalbės robotai lietuviškai? Lietuvių kalbos tyrimai valstybėje“

Mieli bičiuliai, kolegos, jaučiantys lietuvių kalbos ritmą, norime Jus pakviesti į balandžio 8 dieną, penktadienį, LR Seime vyksiančią konferenciją, skirtą lietuvių kalbos ateities klausimams: Ar kalbės robotai lietuviškai? Lietuvių kalbos tyrimai valstybėje.

Žinome, kad lietuvių kalbos išsaugojimas ir stiprinimas – strateginis Lietuvos valstybės uždavinys. Tačiau nereikia pamiršti, kad sava kalba yra ir intymus asmeniškas reiškinys. Šioje konferencijoje ieškosime naujų formų diskutuoti apie lietuvių kalbą. Ne apie norminimą, bet apie kalbą, kaip sudėtinę asmenybės dalį. Kodėl vieni nuo savos kalbos tolsta, o kiti vis atranda naujų kalbos galimybių? Ką kalba mums reiškia emociškai? Kokie kalbos tyrimai gali padėti suvokti kalbą geriau? Tai tik keli atviri klausimai, į kuriuos ieškosime atsakymo šioje dinamiškoje konferencijoje.

Būsime dėkingi, jei apie savo dalyvavimą informuosite ir registruositės šiuo elektroniniu adresu dėl leidimų į Seimą: lituanistika@lki.lt.

Daugiau informacijos prisegtuke
Kvietimas į konferenciją apie kalbą

Atsakyti