Kviečiame į konferenciją „Nuo kalbos ideologijos prie kalbos politikos. Lietuvių kalbos ateities perspektyvos“

2018 m. kovo 8 d. Signatarų namuose vyks konferencija „Nuo kalbos ideologijos prie kalbos politikos. Lietuvių kalbos ateities perspektyvos“, kurioje bus siekiama aktualizuoti kalbos politinės reikšmės ir teisinio statuso problemas šiuolaikinėje Lietuvoje.
Maloniai kviečiame dalyvauti ir dalintis informacija su tais, kuriems tai aktualu.
Konferenciją organizuoja Lietuvių kalbos institutas ir Signatarų namai.
Konferencija siekiama aktualizuoti kalbos politinės reikšmės ir teisinio statuso problemas šiuolaikinėje Lietuvoje. Per pastaruosius dešimt metų žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje nuolat stiprėja nepasitenkinimas sustabarėjusiomis kalbininkų profesinėmis nuostatomis ir represyvia kalbos priežiūros institucijų veikla. Kokios praktinės problemos slypi po šiais priekaištais? Su kokiais kalbos normų barjerais žmonės susiduria žiniasklaidoje, versle, mokykloje ir šiaip gyvenime? Į šiuos klausimus bus bandoma atsakyti pirmojoje konferencijos dalyje.
Antroji dalis skirta galimų išeičių paieškai. Jei „kalbos ideologijai“ priešinasi svarbiausi kalbos vartotojai ir net patys kalbininkai, tai turėtume pripažinti, kad atėjo metas kažką iš esmės keisti. Ką šiandien reiškia kalba, koks yra šiuolaikinis kalbos statusas Vakarų pasaulyje? Kaip užtikrinti realistišką, visuomenei priimtiną ir kartu moksliškai pagrįstą kalbos teisinį reguliavimą Lietuvoje? Diskusijos dalyviai pateiks savo atsakymus, skatindami visus mus siekti geresnio susikalbėjimo kitame Lietuvos valstybės šimtmetyje.

Konferencijos programa

Plakatas