Kviečiame į renginį „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“

2019 m. gegužės 14 d., 18 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius) vyks kasmetinis „Poezijos pavasario“ renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“. Tai poetinis koncertas „Lietuvių poezija ir dainos kitataučių lūpomis“, kurio metu užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje, deklamuos lietuvių poetų eiles ir atliks lietuviškas dainas.

Kalba yra pagrindinis būdas, leidžiantis žmonėms vieniems kitus pažinti, suartėti ir suprasti. Kiekvienos tautos kalba yra jos kultūros, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonės, tautos vertybių – būdo, papročių, mąstymo – išraiška. Joje yra sukaupta tautos istorija, psichologija, atsispindi santykiai su kitomis tautomis.

Šio renginio tikslas – atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje (kalba suteikia galimybę užsieniečiams suprasti skirtingas kultūras), skatinti mokytis lietuvių kalbos, pažinti lietuvių kultūrą per literatūrą ir ją skleisti.

Kiekvienais metais renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ suburia lietuvių kalbos ir literatūros specialistus, lietuvių kalbos mokytojus, dėstytojus, poetus, politikus, švietėjus, muzikos atlikėjus, užsieniečius, gyvenančius Lietuvoje, bei švietimo ir kultūros įstaigų darbuotojus bendram tikslui.

Renginio metu užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje (tautinių mažumų atstovai, dalyviai iš mišrių šeimų, užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje), deklamuoja lietuvių poetų eiles ir atlieka lietuviškas dainas. Kiekvienais metais sulaukiame daugiau nei 30 dalyvių, kurie atlieka savo pasirodymus scenoje.

Renginio aprašymas

Renginio programa

Renginį organizuoja Baltijos ir Turkijos kultūros akademija („Balturka“) kartu su Lietuvių kalbos institutu.

Informacijos šaltinis: http://lki.lt/ltkvieciame-i-rengini-po-lietuviu-kalbos-ir-kulturos-skeciu/