Seime bus pristatyta paroda, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti

Gegužės 4 d., penktadienį, 12 val. Laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta paroda „100 svarbiausių lituanistinių mokslo knygų Lietuvos atkūrimo 100-mečiui“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Sveikinimo žodį tars Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša ir humanitarinių mokslų institutų vadovai.

Keturi lituanistiniai mokslo institutai – Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos kultūros tyrimų institutas – per pastaruosius du nepriklausomybės dešimtmečius išleido beveik 1500 pavadinimų leidinių: mokslo šaltinių publikacijų, sintetinių mokslo veikalų, monografijų, raštų serijų, serijinių, meno leidinių, mokslo periodikos, vadovėlių ir chrestomatijų. Šiai šimtmečio parodai atrinkta 100 pastarojo dešimtmečio svarbiausių pavadinimų knygų, rodančių lituanistikos mokslo brandą ir tematikos bei žanrų platų spektrą.

Parodos rengėjai tikisi, kad paroda „100 svarbiausių lituanistinių mokslo knygų Lietuvos atkūrimo 100-mečiui“ leis atskleisti, kokius darbus humanitarai dirba kasdien ir kuo jie naudingi visuomenei. Kiekviena iš eksponuojamų knygų yra ilgo ir kruopštaus mokslininkų darbo rezultatas, kartu tai yra ir gero knygos dizaino pavyzdys.

Kvietimas

Informacijos šaltinis: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=257740