Kvietimas dalyvauti mokslinėje konferencijoje „Nonkonformistai, autsaideriai, primirštieji“

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyrius kviečia skaityti pranešimus mokslinėje konferencijoje „Nonkonformistai, autsaideriai, primirštieji“

Kanonizuotų literatūros kūrinių šešėlyje atsidūrę paribio autoriai leidžia kitaip kalbėti apie nutylėtus visuomenės lūkesčius, vertes ir jų raiškas. XX amžiaus antrojoje pusėje – XXI amžiaus pradžioje esama daug poetų, prozininkų, dramaturgų, kurie literatūros padangėje tik šmėkštelėjo ir užgeso arba buvo užgesinti (pvz., V. Marcinkevičius, R. Burokas, A. Ambrasas ir kt.), tiesiog tapo nematomi (Bruno Sangis, I. Gansiniauskaitė ir kt.), gyveno ar tebegyvena provincijoje, todėl jų tarsi nėra literatūros centre (E. Mezginaitė, D. Paulauskaitė, A. Bernotas, S. Jonauskas), savo laiku rašė daug ir buvo pastebėti, o po mirties tapo gerokai primiršti (L. Jacinevičius, A. Ramonas ir kt.). Svarstytinų temų ir problemų ratas labai platus:

  • kodėl kai kurie autoriai ir jų kūriniai nueina į literatūros kanono paraštes,
  • ar/kaip įmanoma juos aktualizuoti,
  • kas ir kodėl primirštų ar pamirštų autorių kūryboje gali būti įdomu ir aktualu šiandien,
  • autoriaus/personažo savivaizdžiai, grindžiami prieštaravimu pasauliui,
  • vidinės/išorinės emigracijos – pasirinkimas ar nuosprendis,
  • „svetimumas“ kaip autoriaus/personažo savivaizdžio dominantė.

Konferencijos vieta ir laikas: LLTI, Antakalnio 6, Vilnius. 2015 m. lapkričio 12 d., ketvirtadienis.

Paraiškas siųsti:

Donatai Mitaitei donata.mitaite@gmail.com,

Imeldai Vedrickaitei imelda.vedrickaite@gmail.com

Primename, kad paraiškų laukiame iki spalio 26 d.

Atsakyti