Kvietimas teikti pranešimų pasiūlymus mokslinei konferencijai „Žalias laiko vingis“: Juozui Apučiui – 80

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia į konferenciją „Žalias laiko vingis“: Juozui Apučiui – 80
Įsibėgėjant XXI a. stiprėja išskaidyto dėmesio ir lengvo užmaršumo sindromas. Svarbios XX a. antros pusės figūros, turėjusios lemtingos įtakos literatūros modernėjimui, literatūros kanono kokybei, asovietinės laikysenos formavimui, nebepalaikomos literatūrologų, kritikų, mokyklų programų ir šviesuomenės dėmesio, vis greičiau išsitrina iš atminties.

Aktualijoms apmąstyti ir atminčiai gaivinti Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyrius rengia konferenciją „Žalias laiko vingis“. Konceptualizuodami šiuos Juozo Apučio (1936–2010) žodžius, kviečiame kalbėti apie laiko bėgsmo poveikį klasikos vertybėms, apie vėlyvojo sovietmečio legitimumo ribas, apie estetinius atradimus, rašytojų pasirinkimus santvarkos lūžio metais ir konkrečių kūrėjų darbus. 

Konferencijos data: 2016 birželio 8 d.

Konferencijos vieta: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, I a. posėdžių salė

Pasiūlymus siųsti iki gegužės 1 d. adresais:

jurasp@llti.lt
donata.mitaite@gmail.com

Daugiau informacijos – priede.
Žalias laiko vingis_Aputis

 

 

 

Atsakyti